26.05.2007, Miroslav Fuks

Juniorka jasně zvítězila a potěšila i hrou

Juniorka jasně zvítězila a potěšila i hrouTažení „béčka“ FC Vysočina za záchranou v MSFL dnes mělo na pořadu své 27. dějství v podobě domácího duelu proti Lipové. Na konci zápasu byla nejen spokojenost z důležité výhry 3:0, ale i radost z výborného výkonu celého mužstva. Tři kola před koncem soutěže dává zisk 33 bodů solidní vyhlídky na záchranu soutěže. Doplňme, že dnes dvě branky zaznamenal Vladimír Vácha a jednu František Kříž.

27.kolo, sobota 26.5.2007, 10:15
3:0
(1:0)
LipováLipová

Góly: 25. Vácha, 52. Vácha, 83. Kříž

Rozhodčí: Straka - Kubíček, Bíma

FC Vysočina: Macháček - Bartoš, Ditrich, Kříž, Naniaš (70. Nešpor) - Pacholík, Gorol, Wasserbauer, Chlup (79. Netrda) - Peteřík (87. Peška), Vácha
Lipová: Švéda - Roupec, Marek, Zdráhal, Hajčík - Volf, Kováč, Král, Hrubý - Lukšík, Hložánka

Vědomí nutnosti zvítězit našim hráčům nesvazovalo nohy a od počátku zápasu se jim dařilo svého soupeře přehrávat. Kýžený vedoucí gól však juniorka vstřelila až ve 25. minutě, kdy se prosadil Vácha po přihrávce Chlupa. Tentýž hráč přinesl do jihlavských řad ještě větší klid v 52. minutě, když zvýšil na 2:0. Tečku za povedeným představením FC Vysočina B učinil 7 minut před koncem z krásně zahraného přímého kopu František Kříž. Závěr utkání si na hřišti vychutnal i rekonvalescent Vladimír Peška, který po zranění kolena na poslední 3 minuty nahradil Peteříka.
„Jsem samozřejmě velmi rád, že jsme velmi důležité tři body získali a učinili tak další krůček k záchraně. Za zvládnutí takto psychicky náročného duelu musím hráče pochválit. Zároveň však chci vysoko vyzdvihnout i předváděnou hru, která navázala na středeční výkon z Ostravy a zejména ve 2. půli se musela líbit všem přítomným. Z jednotlivců bych chtěl ocenit velmi jistého Macháčka v bráně, pravého beka Bartoše a v útoku Váchu,“ řekl po zápase dobře naladěný kouč Tomáš Jansa.