08.04.2018, Juniorskaliga.cz

Juniorka Třinci nadělila pět branek

Juniorka Třinci nadělila pět branekJuniorský tým FC Vysočina do nadstavbové části Juniorské ligy, v němž se hraje o umístění ve spodní polovině tabulky, vstoupil jednoznačnou domácí výhrou nad Třincem 5:0 (2:0). Dvakrát se trefil Radek Matulka, po jedné brance ve druhé půli přidali Amir Mašić a Tomáš Smejkal a jeden gól byl vlastní.

Diváci: 50
FC Vysočina: Kolář (68. Duba) – Vašíček (68. Průša), Rychetník, Opluštil, Čáp – Nerad (58. Fikar), Daníček (58. Mašić) - Matulka, Smejkal, Holík – Svoboda (46. Lorenc).
Třinec: Adamuška – Chloň (46. Markiefka), Lanc, Potůček (55. Novotný), Velner, Celba, Cieslar (52. Ceniga), Nieslanik, Samiec, Hykel, Konečný

Utkání začalo v pomalém tempu, ani jeden tým se nikam moc nehnal a dlouho se čekalo na nějaké zajímavější akce. Té se dočkali domácí po rohu ve 20. minutě, kdy si na přední tyč dokázal šikovně seběhnout Radek Matulka a poslat míč za záda bankáře. Domácí byli o něco málo aktivnější a postupem času svou nadvládu na hřišti ještě stupňovali. A tak logicky přišla další úprava skóre. Ale nutno dodat, že s opravdu velkou porcí štěstí. Pas za obranu totiž trefil obránce Třince Stanislav Potůček tak nešikovně, že následně balon dopadl přesně za záda bezmocného gólmana. O dvě minuty později mohlo být ještě hůře, ale tentokráte Adamuška byl včas na zemi a střelu zblízka srazil na rohový kop. Hra se poněkud otevřela a akci střídala akci. Domácí zklamali v zakončení v 37. minutě a hned o minutu později toho mohli litovat. Kolář ovšem náramným reflexivním zákrokem na brankové čáře vytěsnil míč. To ale byla všehovšudy jediná výraznější akce Třince, na který tak ve druhém poločase čekala hodně těžká práce.

Druhý poločas začal opravdu zhurta. Domácí vlétli na soupeře a odměnou jim za to bylo zvýšení skóre již do tří minut. Radek Matulka dostal přihrávku za obranu po chybné rozehrávce soupeře a tváří v tvář brankáři nezaváhal. Vysočina i nadále pokračovala v tlaku, svou šanci o pět minut později, kdy šla dva na samotného brankáře ale nevyužila. Třinec se poté přeci jen zvedl, dostal se i k zajímavé hlavičce po rohovém kopu, ale na Koláře si nepřišel. Hosté ovšem s přibývajícím časem stále více hrozili a sympaticky se snažili něco s výsledkem udělat. Odměnou jim měl být v 73. minutě rohový kop. Ten se jim ale vůbec nepovedl a z rychlého kontru inkasovali již počtvrté, do poloprázdné branky zakončoval Tomáš Smejkal. A aby toho nebylo málo, o pět minut později se po krásné individuální akci prosadil i Amir Mašič, který obešel tři obránce a přesnou střelou k tyči završil gólový účet zápasu. Ten se totiž nezměnil ani po volném přímém kopu Vysočiny z 86. minuty, jelikož ten pouze nastřelil konstrukci branky.

"Hráče chválím za výborný konečný výsledek zápasu. Určitě však máme co zlepšovat a na tréninku se na tyto aspekty musíme zaměřit," řekl po utkání trenér Pavel Procházka.