23.09.2006, Miroslav Fuks

Juniorka Brnu připravila první porážku!

Juniorka Brnu připravila první porážku!Zhruba před rokem si Vysočina z brněnského stadiónu Na Srbské odvezla tři body do tabulky Gambrinus ligy a dnes se totéž po hodně podobném průběhu zápasu podařilo i naší rezervě v MSFL. Ta brněnské juniorka připravila vůbec první porážku v této sezóně!

Diváci: 153

Brno B: Bureš – Červinek, Jílek, Stopka (85. Paděra), Kuncl – Hanák (64. Lacko), Král, Schneider, Nosko – Pleš, Čejka (53. Borák).
FC Vysočina: Štěpanovský (52. Neuman) - Komínek, Kovařík, Kříž, Naniaš - Matoušek (82. Šplíchal), Wasserbauer, Vácha, Nešpor - Rabušič (90. Flekal), Koukal.

„V utkání velmi dobré úrovně jsme si připsali zasloužené vítězství. Zápas jsme velmi dobře zvládli i po taktické stránce. Určitě nám hodně pomohla první branka, kterou brněnští dostali takříkajíc „do šatny“ po krásné obranou tečované střele Váchy. Ve druhé půli nás na chvíli rozhodilo vynucené střídání debutujícího dorosteneckého gólmana Štěpanovského po nevybíravém střetu. Přesto jsme v 63. minutě zvýšili na 0:2, když gól "zakroutil" z úhlu z trestného kopu perfektně  do šibenice Koukal a Bureš si na míč jen sáhl,“ řekl k zápasu trenér Tomáš Jansa.
Do té doby Brno branku Jihlavy ohrozilo jen minimálně, ovšem poté její hráči přeci jenom přidali a dokázali snížit. Naši mladíci si však závěr utkání zkušeně pohlídali, většinu času drželi míč na svých kopačkách a nenechali Brno, aby ohrozilo Neumana. Naopak Vysočina hrozila z nebezpečných brejků, z nichž zejména šance Koukala po ideální přihrávce Rabušice po gólu velmi volala.