09.04.2021, Michal Růžička

Je to doma! První jarní vítězství!

Je to doma! První jarní vítězství!Jihlava poprvé na jaře vyhrála! Porazila v souboji o sestupové příčky FK Třinec a odrazila se od sestupových vod. Vysočina navázala na dobrý herní výkon z minulého utkání proti Líšni a porazila Oceláře 1:0! Poprvé v sezóně se trefil kanonýr z minulé sezony Stanislav Klobása! Pro domácí Jihlavu to bylo druhé domácí vítězství v sezóně!

17.kolo, pátek 9.4.2021, 16:00
1:0
(0:0)
TřinecTřinec

Gól: 86. Klobása
ČK:
ŽK: 23. Lacko (JIH), 50. Arroyo (JIH) – 38. Omasta (TRI), 42. Mu. Tijani (TRI), 45. R. Vaněk I. (TRI), 90+5. Foltyn (TRI)
Rozhodčí: Batík – Podaný, Líkař
FC Vysočina: Lancman – Peřina, T. Vlček, Štefánek, Křišťál – Červ, Lacko (C) – Patrák (84. Selnar), Shudeiwa (65. Klobása), Ševčík (46. Arroyo) – Vedral. Náhradníci: Číž – Pojezný, Selnar, T. Svoboda, Klobása, Arroyo, Ritter.
Třinec: Pastornický – Omasta, Gáč, Foltyn, Janoščín (C) (76. Hýbl) – Celba (80. Stáňa), R. Vaněk I., Samiec – Weber (80. Attah), Puchel (65. Javůrek) – Mu. Tijani (46. Nieslanik). Náhradníci: Adamuška – Hýbl, Buneš, Javůrek, Attah, Stáňa, Nieslanik.
Stanice TV prenosu: Záznam

Trenér Jihlavy Křeček udělal oproti minulému zápasu v Líšni jednu vynucenou změnu, když kvůli 4 žlutým kartám nemohl hrát levý obránce Horák, kterého vystřídal Peřina.

Utkání bylo ze začátku velice opatrné a ani jeden tým nechtěl udělat v obraně chybu. Proto jsme si museli na první vetší příležitost počkat až do 37. minuty. Ve velké příležitosti se ocitli Vojtěch Patrák. Z pravé strany odcentroval Křišťal, Vedral zaběhl na první tyč a uvolnil prostor z levé strany nabíhajícímu Patrkákovi ke kterému propadl míč. Vojta už byl tváří tvář brankáři, ale z úhlu třineckého brankáře ani na dvakrát nedokázal prostřelit!  Utkání se neslo v bojovném duchu! Za první poločas jsme viděli 4 žluté karty. První obdržel kapitán Jihlavy Lacko a po 3. kartách soupeř z Třince. V prvním poločase nebylo k vidění moc gólových příležitostí.

Aleš Křeček na začátku druhého poločasu udělal jednu změnu, když vystřídal na pravé straně Ševčíka. Toho nahradil Luis Arroyo. Luis přinesl na pravou stranu oživení. Někdy až na hraně faulu, a proto viděl v 50. minutě z přemíry snahy žlutou kartu. Celé utkání se hrálo maximálně po šestnáctku. Ani ve druhé půli nebylo k vidění více šancí, něž ve druhé půlce. Utkání zdobila spíše bojovnost než fotbalovost. První šance ve druhém poločase přišla až v 55. minutě. Lacko si ve středu hřiště narazil s agilním Vedralem, který potáhl míč na dostřel branky. Jenže se před střelou rozhodl ještě přihrávat do leva na volné levé křídlo Patráka, který si dobře převzal míč na svojí silnější pravou nohou a vyslal křižnou střelu na branku, která jen o kousek minula pravou šibenici! Aleš Křeček měl dnes šťastnou ruku na střídání. V 65. minutě poslal na hřiště k Vedralovi druhého útočníka v podobě Standy Klobásy, který si připsal svojí první ligovou branku v sezóně. Běžela 86. minuta. Křišťal vybojoval míč na vlastní polovině. Nahrál na střed zcela volnému Vedralovi, který se s míčem otočil a upaloval směrem k soupeřově brance. Před šestnáctkou přihrál na volně nabíhajícího a čerstvě vystřídaného Selnara, který se zasekávačkou zbavil obránce a přiťuknul zpět na velké vápno, kde celou akci doplnil z druhé vlny dobře hrající levý obránce Peřina. Ten se nerozpakoval a vystřel z prvního doteku na bránu, kde stál velice dobře kanonýr Klobása, který patičkou tečoval míč do protipohybu třineckého brankáře – 1:0! I když rozhodčí nastavil  dlouhých 5 minut. Jihlava již v závěru utkání svého soupeře nepustila do žádné větší šance a vyhrála 1:0! Vysočina výhrou 1:0 získala 19 bodů se posouvá před svého dnešního soupeře. Zároveň se odpoutala ze sestupové pozice a poskočila na 9. místo tabulky!

Jihlava porazila FK Třinec 1:0!

5.kolo | Třinec - FC Vysočina | 0:5
17.kolo | FC Vysočina - Třinec | 1:0