19.08.2006, Miroslav Fuks

Jasné vítězství se rodilo těžce

Jasné vítězství se rodilo těžceStarší dorost se ve druhém utkání sezóny dočkal prvního vítězství, když na domácí půdě zdolal v oboustranně velmi kvalitním duelu celek Zlína 5:1. Na první pohled jasné vítězství se však nerodilo vůbec lehce a jednoznačné podoby nabralo až v 86. minutě, kdy na 3:1 zvýšil Rostislav Šamánek.

2.kolo, sobota 19.8.2006, 11:00
5:1
(2:0)
ZlínZlín

Góly: Šamánek 2, Netrda, Benda, Hříbek
FC Vysočina: Štěpanovský - Hříbek, Niederle, Dvořák, Vystrčil - Pikl (50. Benda), Bureš, Chmelík (80. Filip), Netrda (70. Smejkal) - Rabušic, Šamánek

Jihlavský dorost měl velmi dobrý vstup do utkání, když vstřelil rychlý gól už ve 3. minutě a další přidal v minutě 25. Jenže mladíci Vysočiny zaspali vstup do utkání a v 50. minutě snížili na 1:2. Od této chvíle se odehrával velký boj, ve kterém se zlínští snažili o kýžené vyrovnání a domácí se snažili náskok udržet či zvýšit. V tlaku se Zlínu dokonce podařilo trefit tyč Štěpanovského brány. Rozluštění zápasové tajenky nakonec přinesla 86. minuta, kdy na 3:1 zvýšil Šamánek a tím definitivně zlomil odpor hostí. Další dva branky Vysočiny padly v samotném závěru v 89. a 90. minutě.