10.02.2007, Miroslav Fuks

Improvizovaná sestava jen těsně zdolala Mutěnice

Improvizovaná sestava jen těsně zdolala MutěniceImprovizovaná a poslepovaná sestava FC Vysočina jen těsně 3:2 zdolala třetí tým MSFL FK Mutěnice. Dvě branky v prvním poločase vstřelil mladý kanonýr Michal Rabušic a třetí přidal ve druhé části další střelec Petr Faldyna. Všechny branky padly po centrech či přihrávkách z pravé strany.

přát., sobota 10.2.2007, 15:00
3:2
(2:1)
MutěniceMutěnice

Góly: 35. a 44: Rabušic, 54. Faldyna – 29. Molnár, 60. Škripec
FC Vysočina: Tulis (46. Rzeszoto) – Bartoš, Kadlec, Kovařík, Cihlář – Veselý (46. Baláž), Čermák, Ditrich, Malínek (46. Drga) – Svoboda (46. Faldyna), Rabušic (46. Šamánek).
Mutěnice: Štěpán – Štěpanovský, Vašíček, Zemánek, Zapletal – Robek, Bílek, Dorotík, Malůšek – Robek, Škripec, střídající: Pochylý, Hofr, Pekár.

Trenérské duo Bokša – Vrzáček se muselo vypořádat s nepříjemnou absenci všech čtyřech středních záložníků. Krom zraněných Vladyky a Pacholíka, nemohl hrát s nakopnutým palcem Gorol a nachlazený Lovětínský. Navíc chyběli i obránci Šourek a Gebreselassie. Střed zálohy tak obstaralo hodně netradiční duo Čermák – Ditrich a ve stoperské dvojici s Kadlecem odehrál celý zápas Kovařík.
Zejména v na začátku utkání byly Mutěnice opírající se o zkušené exligové hráče Zemánka, Bílka, Molnára či Zapletala více než vyrovnaným soupeřem. Svoji aktivní hru dokonce zužitkovaly ve vedoucí branku, kterou po chybě středu obrany vstřelil ve 29. minutě po ideální nahrávce Molnár. Až poté domácí přidali na aktivitě a začali se dostávat do šancí. Vyrovnání na 1:1 přinesl přesný centr Veselého, kterým našel na malém vápně hlavu Rabušice. Vedení strhl minutu na stranu Jihlavy před koncem tentýž hráč, jenž si ve vápně zpracoval centrovaný míč Ditricha a podél gólmana skóroval.
Do druhé části nastoupila i nová posila Libor Baláž. Ten byl na začátku akce, ve které na křídle uvolnil Bartoše a ten prudkou střílenou přihrávkou na penaltě našel Faldynu, který se v těchto situacích většinou nemýlí – 3:1. O šest minut měl po obdobné nahrávce Bartoše 100% příležitost Šamánek, ale mířil těsně mimo. Z protiútoku tak platilo fotbalové pravidlo „nedáš, dostaneš“. Centr mutěnického Bílka z levé strany našel na okraji malého vápna útočníka Škripce, který hlavou překonal Rzeszota. Na konečném stavu 3:2 se už do konce zápasu nic nezměnilo. Vrásky na čele kouče Bokša přidělala 80. minuta, ve které s nataženým tříslem odstoupil levý bek Drga. Snad bude jeho zdravotní stav v pořádku a Drga nerozšíří stávající nepříjemnou marodku mužstva.