24.10.2010, Miroslav Fuks

Holky udržely vítěznou sérii i v Hodoníně!

Holky udržely vítěznou sérii i v Hodoníně!Dobrá podzimní forma jihlavských fotbalistek pokračuje. Tým Josefa Žampy zvítězil i v důležitém utkání v Hodoníně 1:2 (1:2) a svoji tříbodovou sérii protáhl na 4 utkání v řadě. Holky z dosavadních devíti zápasů vybojovaly 22 bodů a posunuly se do čela druholigové tabulky!

HodonínHodonín
9.kolo, sobota 23.10.2010, 14:30
1:2
(1:2)

Branky: 9. Bláhová, 36. Pavelcová K., 39. Záškodová. Žluté karty: 3:2
Hodonín: Wechcová (55. Vacenovská) - Lokajová, Podrazilová, Lamačková, Ptáčková, Dřímalová (63. Mazuchová), Bláhová, Šťastná, Koplíková, Fritzová, Bilíková.
FC Vysočina: Havrdová - Žampová M., Štefaniková, Pavelcová B (87. Křivánková), Pavelcová K., Tichánková, Šerá, Žampová Z., Žampová P., Valentová, Záškodová (80. Lačná)

Jihlavanky jely do Hodonína s cílem získat minimálně bod. Po prvních dvaceti minutách to však vypadalo, že si odvezou pěkný debakl. Již v deváté minutě šli domácí do vedení a jejich tlak se ještě navýšil. Jihlavská děvčata tento nápor ustála a pozvolna začala diktovat tempo hry. V 36. min. dokázala srovnat rohovým kopem Pavelcová K. a tři minuty poté rozhodla o zápase mladičká útočnice Záškodová, která svojí dravostí dokázala dopravit míč po odražení do prázdné brány. Hráčky byly na obou stanách velice nervózní, protože si byly vědomy, že body z tohoto zápasu jsou velmi důležité. Na hřišti se odehrával spíše agresivní než kombinační fotbal, který našemu týmu nesvědčí. Tuto agresivní hru potvrzuje i počet žlutých karet, které mnohdy mohly být vyměněny za červené.

"Děvčata si zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, který neodpovídal našemu hernímu stylu. Plný počet bodů jsme však získaly svou bojovností a srdcem," řekl k utkání trenér Josef Žampa.