01.08.2008, Miroslav Fuks

Historie se po roce opakovala

Historie se po roce opakovalaPodzimní premiéra FC Vysočina nabídla rok starý scénář – nelehký start proti velmi kvalitnímu soupeři, dvojí vedení hostí, dva góly kanonýra Petra Faldyny a konečnou remízu 2:2. Ve velkém vedru měla Jihlava více šancí, ale nakonec se musela s jednobodovým ziskem smířit.

Diváci: 1650
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Kadlec, Tlustý, Vepřek – Dupal, Gába, Schneider, Cihlář (86. Drábek) - Faldyna, Rabušic (75. Tecl).
Fulnek: Pospěch - Vyskočil, Švec, Krása (46. Pavlík), Sedlák – Vrťo, Kovář, Slončík, Vajda - Traxl, Lukaštík (70. Koštuřík).

Kouč Karol Marko sestavou nijak nepřekvapil. Nasadil osvědčenou jarní jedenáctku, přičemž oproti pohárového duelu v Třebíči nehrál Drábek a do středu zálohy se vrátil Schneider. Fulnecká sestava nabídla exligové hvězdy Vajdu, Kováře a Slončíka, který vynikajícím představením potvrdil, že druholigovou úroveň výrazně převyšuje. Nechyběli v ní však ani exjihlavští Traxl a Sedlák.

Jihlava měla lepší vstup do zápasu, když ve 3. minutě chyběly Faldynovi po centru Gabriela jen milimetry. Z domácí převahy však zahřmělo na druhé straně v 18. minutě, kdy domácí propadli ve středu hřiště a dali prostor Lukaštíkovi ke střele z dvaceti metrů. Ta neuvěřitelným způsobem před gólmanem Vojáčkem zaplavala, změnila směr a skončila ve středu branky. Domácí se drali do útoku, ovšem střely Schneidera či Dupala byly zablokované nebo skončily vedle. Zdánlivé vysvobození přinesla 41. minuta, kdy Rabušic využil nedůrazu a nedorozumění mezi fulneckým stoperem a gólmanem Pospěchem, vypíchl mu míč a byl zfaulován – penalta! Z ní se kanonýr Faldyna nemýlil a otevřel tak svůj střelecký účet v nové sezóně. Domácí se však nepoučili. Opět přišla chyba, tentokráte ve středu obrany, a o dvě minuty později byly hosté opět ve vedení, když Traxl prostřelil Vojáčka. Málo vídaná divočina však v závěru první půle pokračovala! Po rozehrání přišla standardní situace, špatný odkop Fulneku, odražené míče a nekompromisní koncovka Faldyny – 2:2.

Druhá část už tolik vzrušení nenabídla. Oba týmy ve velkém dusnu neměly dostatek odvahy k útočení a nechtěly inkasovat. Gólem zaváněla střela Schneidera, která se otřela o břevno, průnik Cihláře, rohový kop s neúspěšnou dorážkou Gáby a především velmi nebezpečná střela Janoviaka z 89. minuty, kterou Vojáček skvěle reflexivně vyrazil.

1.kolo | FC Vysočina - Fulnek | 2:2
30.kolo | Fulnek - FC Vysočina | 0:2