18.02.2018, Ondřej Šourek

Gólová přestřelka na Bohemians

Gólová přestřelka na BohemiansDevatenáctka odehrála další přípravný zápas na půdě Bohemians, pro které bylo utkání generálkou na první jarní kolo dorostenecké ligy. K vidění byl velmi atraktivní útočný zápas, ve kterém padlo devět branek a velké množství dalších šancí ještě zůstalo nevyužito.

Bohemians 1905Bohemians 1905
přát., sobota 17.2.2018,
3:6
(2:4)
FC Vysočina - U19FC Vysočina - U19

branky: 23., 36., 84. - 31. Křivánek, 32. Šteffl, 33. Křivánek, 39. Svoboda T., 67. Šrámek, 70. Šrámek
FC Vysočina - U19: Mastný – Křišťál, Crha, Mikuška, Řezáč – Urbánek (58. Pavlas) – Svoboda T., Šteffl (50. Šrámek), Ritter (70. Pejřimovský), Havlín (70. Růžička) – Křivánek

„V prvních dvaceti pětadvaceti minutách byli domácí aktivnější a zaslouženě šli do vedení, když ještě navíc spálili dvě stoprocentní šance. My měli problém s pohybem, vázla nám kombinace a nevyrovnali jsme se hráčům Bohemians v rychlosti, v agresivitě a v důrazu. Mezi třicátou a čtyřicátou minutou se nám podařily rychlé protiútoky, díky kterým jsme skóre otočili na 1:3. V těchto akcích dominoval Křivánek se Štefflem, kteří si navzájem vyměnili role zakončujícího s asistentem. Škoda, že jsme si ještě zcela zbytečně nechali dát kontaktní gól. Naštěstí jsme ještě do poločasu opět odskočili na rozdíl dvou branek, když se k odraženému míči dostal Svoboda, který vydařenou střelou na vzdálenější tyč skóroval. Ve druhé půli jsme již byli lepším týmem. Směrem dopředu fungovala hlavně naše pravá strana v čele s Křišťálem, který připravil naši pátou branku pro střídajícího Šrámka. Chvíli na to se nám povedl rohový kop, po kterém opět přesně zakončoval Šrámek. V závěru jsme naši laxní rozehrávkou dali možnost k závěrečnému korigování výsledku, čehož domácí využili. Nad naší obrannou hrou se opravdu musíme zamyslet. Dostáváme velké množství branek. Na druhou stranu mám velmi dobrý pocit z naší ofenzívy, ve které se nám daří rychlé přímočaré protiútoky. V nich máme rychlost, přesnost a zapojuje se do nich dostatečné množství hráčů!“ zhodnotil utkání trenér Kamil Průša.