20.05.2017, Redakce

FC Vysočina záchranu vybojoval! S Příbramí stačila remíza!

FC Vysočina záchranu vybojoval! S Příbramí stačila remíza!Nesmírně náročná mise, v jejímž splnění ještě v dubnu věřil jen málokdo, je splněna! Fotbalisté FC Vysočina v nervy drásajícím duelu uhájili prvoligovou příslušnou a do FNL poslali Příbram! Při těsné prohře Hradce Králové na Spartě jim stačila remíza 1:1, k níž Jihlavu nasměrovala branka Petra Hronka ze 7. minuty a na záchranářské radosti nakonec nic nezměnilo ani vyrovnání v závěru po vlastní brance Davida Štěpánka.

29.kolo, sobota 20.5.2017, 17:00
1:1
(1:0)
PříbramPříbram

Góly: 7. Hronek – 87. Kukec
ŽK: 30. Hronek (JIH), 44. Krejčí (JIH), 73. Dvořák (JIH), 74. Urdinov (JIH) – 48. Rezek (PRI).
Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Koval.
Diváci: 3245
FC Vysočina: Rakovan – Tlustý, Štěpánek, Krejčí, Urdinov – Vaculík, Hronek (87. Záviška) – Fulnek (71. Rabušic), Ikaunieks, Popović (62. Batioja) – Dvořák. Náhradníci: Hanuš – Kryštůfek, Duba, Mišůn.
Příbram: Hruška – Kvída, Chaluš, Jiránek, Divíšek – Tregler – P. Pilík, Kukec, T. Pilík, Rezek (C) – Suchan (68. Ayong)

Kouč Josef Jinoch oproti utkání se Zlínem učinil jednu změnu. V základní sestavě Rabušice na hrotu útoku nahradil Dvořák.

Vysočina si lepší vstup do utkání nemohla ani představit. V 7. minutě Vaculík zahrával první rohový kop v utkání a našel hlavu Hronka, který trefil přesně skulinku mezi tyčí a rukavicemi Hrušky – 1:0. Příbram se okamžitě vrhla do útoku a chvíli po úvodní brance si vypracovala největší šanci první půle. Rezek narazil do vápna Suchanovi, ovšem Rakovan proti němu včas vyběhl a vyrovnání zabránil. V 13. minutě si míč ke střele navedl Ikaunieks, ale našel jen připraveného Hrušku. O deset minut později si podobě vedl Urdinov po přiklepnutí Dvořáka. Po půlhodině hry míč do vlastní sítě prodloužil Krejčí, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. Vzápětí si za obranu a centr Urdinova krásně naběhl Hronek, ale sám před Hruškou zakončil z první vedle branky. V 36. minutě na druhé straně střílel Kukec, ale Rakovan se překvapit nenechal. V závěru úvodního dějství se ke střele dostal Tomáš Pilík, ale pálil vedle tyče.

Příbram byla od úvodu druhé půle aktivní a tlačila se do útoku. Vysočina, kterou povzbuzovaly slušně zaplněné tribuny, se koncetrovala na defenzívu a rychlé brejky, ke kterým se však pohříchu nedostávala. První nebezpečnou střelu vyslal v 54. minutě Kukec se rozehrané standardní situaci, ale pálil metr nad břevno. To v 56. minutě zleva odcentroval Divišek a Pavel Pilík se dostal k nebezpečné hlavičce z malého vápna, která však prostor tří tyčí o metr minula. V 59. minutě se do šance dral Ikaunieks, ovšem Hruška byl u míče rychleji. V 64. minutě publiku zatrnulo, když Vaculík centr příbramského hráče srazil nad břevno. V těchto chvílích měli hosté velký tlak a mnoho nepříjemných centrů či pokusů o střelu, které však bojovníci v modrém dokázali odvrátit či zablokovat. V 76. minutě z příbramské aktivity vyplynula střela Rezka z dvaceti metrů, která však exreprezentantovi vůbec nesedla. O minutu později Jihlavě konečně vyšel brejk. Dvořák vysunul doprava Hronka, který postupoval na branku a zpětnou přihrávkou našel na vápně Rabušice. Ten vystřelil z první z hranice vápna a trefil tyč! V 87. minutě došlo k nejhoršímu. Hosté po velkém obléhání vyrovnali, když Kukecův střílený centr z levé strany nešťastně srazil do branky Štěpánek – 1:1. V posledních pěti minutách tekly nervy na obou stranách, ovšem všechny závary jihlavská defenzíva dokázala odvrátit a přežít! Vysočina záchranu v nejvyšší soutěži vybojovala!

15.kolo | Příbram - FC Vysočina | 0:0
29.kolo | FC Vysočina - Příbram | 1:1