27.06.2012, Miroslav Fuks

Druhá příprava přinesla bezbrankovou remízu

Druhá příprava přinesla bezbrankovou remízuPřípravný duel mezi FC Vysočina a Viktorií Žižkov byl sehrán v Třebíči a přinesl vyrovnaný souboj s minimem šancí. Měření sil nováčka Gambrinus ligy a celku, jenž z nejvyšší soutěže sestoupil, nakonec skončilo zaslouženou remízou. Žádný celek se branky nedočkal. Tedy stejně, jako při posledním vzájemném ligovém duelu na jaře 2011.

přát., středa 27.6.2012, 16:30
0:0
(0:0)
ŽižkovŽižkov

FC Vysočina: I. půle: Blažek - Gabriel, Filip, Štrbák, Šilinger - Kolčák, Karlík - Masopust, Koloušek, Vaculík - Sedláček. 2. půle: Procházka - Obert, Tlustý, Kryštůfek, Gavrič - Jungr, Marek - Šandera, Kučera, Kosak - Mešanovič.
Žižkov: 1. půe: Boháč – Slodowy, Bodeček, Kiidron, Šťastný – Kotyza, Zabo, Karadžujč, Mareš P., Folwarczny - Roubal. 2. půle: Pernucký – Bartl, Ricka, Besta, Čermák – Sedláček, Sloboda, Hílek, Čejtek – Kalod, Hejný.

Jihlavský tým protočil dvě různé jedenáctky, navíc dalších osm fotbalistů dostalo volno. Zápas nabídl jen řadu nepřesnosti a minimum šancí, na čemž se jistě podepsala i intenzivní třífázová fyzická příprava, kterou nyní oba celky procházejí. Na straně Viktorie, která tráví v Třebíči soustředění, dvakrát v šanci neuspěli Kalod a Čejtej. Právě on si připsal možná největší šanci utkání, když po své hlavičce nechal v poslední minutě zápasu vyniknout gólmana Procházku. A jihlavské šance? Ve 38. minutě unikl Masopust a předložil před branku přihrávku Sedláčkovi, jehož pokus byl tečován na roh, v 66. minutě nahrál Jungr do ideální pozice Kučerovi, jenže ten pálil nad, a v 73. minutě centroval Obert a Kosak hlavou neprostřelil gólmana Pernuckého.

K zápasu se vyjádřil i trenér František Komňacký, který v Třebíči odkoučoval první duel na jihlavské lavičce: „Šlo o klasický letní přípravný duel z plné tréninkové zátěže. Představoval zpestření náročné třífázové přípravy a splnil svůj účel. Navíc jsme v akci viděli testované hráče a celý širší kádr. Proti kvalitnímu soupeři se však ukázaly i některé problémy, na nichž musíme zapracovat. Máme na to dostatek prostoru.“