18.08.2007, Miroslav Fuks

Dorost z venku opět veze těsnou porážku 3:2

Dorost z venku opět veze těsnou porážku 3:2Po středeční prohře 3:2 na ostravském Baníku prohrál starší dorost stejným poměrem i v Hradci Králové. Tým trenéra Miroslava Kriega nezužitkoval řadu vyložených šancí a naopak třikrát inkasoval ze standardních situací. Jihlavské branky stříleli Šandera z přímého kopu a Pikl.

Hradec KrálovéHradec Králové
3.kolo, sobota 18.8.2007, 11:00
3:2
(2:2)

Góly Vysočiny: Šandera, Pikl
FC Vysočina: Žejdlík – Kubeš, Filip, Pražák, V.Černý (70. Pohanka) – Hirsch, Šandera, L.Procházka, Dobrovolný – Tecl (80. Kratochvíl), Pikl.

„Zápas rozhodli standardní situace, ve kterých nám možná scházeli zkušenosti. Vždyť v základní sestavě nastoupila  polovina hráčů mladšího ročníku. Přesto hráče musím pochválit za dobrý výkon, který byl určitě nejlepší v této nové sezóně. Dvě porážky na cizích hřištích určitě nejsou tragédií, ovšem tato z Hradce nás hodně mrzí. V nadcházejícím domácím zápase proti Českým Budějovicím už musíme bodovat naplno,“ řekl k utkání trenér Krieg a pokračoval: „Už ve 2. minutě jsme prohrávali, ale poměrně brzy jsme výsledek otočili. Nejprve se v 9. minutě krásně trefil z přímého kopu k tyči Šandera a o 11 minut později se ujala nádherná akce, při níž Tecl uvolnil Pikl a ten skóroval. Bohužel, soupeř vzápětí po chybě Pražáka srovnal na 2:2. V závěrečné čtvrthodině první půle jsme si vytvořili velký tlak a vyložené příležitosti Pikla, Tecla a Pražák. Jejich zakončení však bylo nepřesné a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Druhý poločas již neměl takové tempo, začala se projevovat únava obou celků a ubylo šancí. O výsledku tak rozhodla chyba obrany a ruka Černého ve vápně. Soupeř proměnil pokutový kop a zvítězil 3:2. Po šancích Pikla jsme sahali minimálně po vyrovnání, ale opět nás srazila koncovka."