29.05.2009, Miroslav Fuks

Dorost v Opavě potvrdil extraligovou záchranu!

Dorost v Opavě potvrdil extraligovou záchranu!Z Opavy letí na Vysočinu velmi pozitivní zpráva! Starší dorostenci FCV zde vybojovali cennou remízu 3:3, čímž si dvě kola před koncem zajistili extraligovou příslušnost i pro další soutěžní ročník! Ve Slezsku sehráli velmi dramatický zápas, v němž již v 6. minutě vedli 0:3(!), přesto nakonec byli rádi za bod, který potvrdil záchranu.

OpavaOpava
28.kolo, pátek 29.5.2009, 14:00
3:3
(1:3)

Góly Vysočiny: 1. a 6. T.Kučera, 3. Kosak
FC Vysočina: Matiášek – Bambula, Busta, Z.Kučera, Štěpán (88. Málek) – Šandera (60. Vacek), Leligdon, T.Kučera, Kopic - Kosak (76. Pražák), Pikl.

Vysočina do Opavy nemohla odjet v klidu, neboť případná prohra by, přes aktuální zisk 34 bodů, mohla znamenat záchranářské starosti. Při velké důležitosti zápasu proto šokoval fantastický úvod hostí. Už v 1. minutě se střelou z 25ti metrů skvěle trefil Tomáš Kučera, ve 3. minutě zvýšil na 0:2 Kosak a v 6. minutě zdánlivě zničil bodové naděje domácí opět Kučera. Do 30. minuty skutečně Vysočina dominovala a měla zápas pod kontrolou. Poté však domácí převzali iniciativu a horko začalo být výhradně před jihlavskou brankou. Opava si ve zbytku zápasu vytvořila řadu gólových příležitostí a byla nebezpečná z množství standardních situací. Díky důrazu dokázali snížit na rozdíl jedné branky a v 89. minutě po chybě Vacka dokonce vyrovnali na 3:3. Kýžené výhry se však nedočkali.
„Po šťastném a rychlém vedení 0:3 jsme bohužel ve zbytku utkání tahali za kratší konec. Musím říci, že remíza je nakonec zasloužená. My navíc musíme poděkovat velmi dobře chytajícímu Matiáškovi. Do Opavy jsme však přijeli neprohrát a stvrdit záchranu, tudíž můžeme být spokojeni. FC Vysočina potvrdila příslušnost mezi českou elitní dorosteneckou šestnáctkou,“ řekl po utkání kouč Roman Kučera.