17.08.2013, Miroslav Fuks

Dorost utrpěl další debakl, tentokrát v Ostravě

Dorost utrpěl další debakl, tentokrát v OstravěDorost pokračuje v nepříjemné sérii extraligových porážek. V pátém kole nejvyšší soutěže si připsal už pátou prohru, přičemž po domácím debaklu od Olomouce podlehl výrazným způsobem i na půdě Baníku Ostrava – 7:1 (5:0). Jedinou branku poraženého celku zaznamenal Ivo Ujčík.

Rozhodčí: Vysloužil – Peřina, Čecháček
Ostrava: Varga – Karčmář, Plesník, Švehlík, Szotkowski, Behan (46. Fojtík), Marek, Matěj (58. Tomšů), Ožvolda, Helešic (46. Neumann), Špavelko
FC Vysočina: Jícha – Hron, Kriegsmann, Rychetník (46. Jančík), Fiala (46. Košík) - Ujčík, Zábrodský (62. Šerý) - Maruš, Spirkoski (87. Haala), Veselský (72. Mazel) – Duba.

"Do utkání jsme vstoupili aktivně, soupeře jsme nenechali hrát a odměnou nám byla vyložená příležitost, kterou jsme nevyužili. Naopak hráči Baníku hned z další akce vstřelili vedoucí gól. Poté jsme měli tutovku na vyrovnání, ale opět jsme ji nedokázali proměnit a Baník hned z protiakce vstřelil druhý gól. Utkání měl poté již zcela ve své režii. Získal jistotu na míči a my jsme se dostali do křeče. Během posledních patnácti minut první půle jsme zkolabovali a především levá strana byla velmi slabá. Baník vyhrál zaslouženě, byl celkově výrazně lepší. My jsme měli uhrát body v prvních třech kolech, kde jsme na ně reálně sahali, ale bohužel díky naší špatné produktivitě a chybám v obranné řadě jsme nyní bez bodu. Složení obranné čtveřice je pro nás problém. Se Sigmou ani dnes proti Ostravě jsme na úroveň soupeřů nedosáhli. Porážky jsou vysoké, ale zasloužené. Naše prognozy a start do soutěže potvrdili, že hrajeme o záchranu. Je to fakt,který si musíme prostě být ochotni přiznat," řekl po utkání v Ostravě trenér David Oulehla.