23.09.2011, Miroslav Fuks

Dorost si připsal třetí porážku v řadě

Dorost si připsal třetí porážku v řaděV areálu Na Stoupách se v pátek hrál velice kvalitní duel dorostenecké extraligy, v němž domácí tým změřil síly s třetím celkem tabulky Plzní. Jihlavští mladíci bohužel doplatili na velmi špatnou efektivitu a tak se z výhry 1:3 (0:1) radovali hosté. Vysočina si po čtyřech úvodních výhrách připsala už třetí porážku v řadě.

8.kolo, pátek 23.9.2011, 13:00
1:3
(0:1)
PlzeňPlzeň

Gól Vysočiny: 90. Kelbler
FC Vysočina: Pelikus – Dvořáček (75. Míka), Vonásek, Pedro, Tvrdý (70. Rozmahel) - Masopust, Šuta (80. Bialek), Hráček, Kavka (60. Kelbler), Urbánek (65. Klusák) – Kliment.

Zejména v první části byl na hřišti k vidění kvalitní ofenzivní duel, v němž Plzeň už ve 12. minutě zužitkovala chybu ve středu jihlavské obrany. Už předtím však neproměnilo velkou šanci Kliment a do půle po vyrovnání ve vyložených příležitostech sahali znovu Kliment a dvakrát aktivní Masopust. Bohužel, Plzeň byla velmi efektivní i ve druhé části, v níž zvýšila své vedení až na 0:3. Domácí celek snížil na konečných 1:3 až v 90. minutě, kdy měl s dorážkou lehkou úlohu Kelbler po předchozím průniku a střele Klimenta.

„Největší rozdíl mezi oběma celky dnes byl skutečně v efektivitě. Plzeň třikrát skórovala, když si vytvořila čtyři šance. Naproti tomu my jsme neproměnili 5 stoprocentních příležitostí. Přesto musím své hráče pochválit za velice dobrý výkon. Musí nadále tvrdě pracovat. Věřím, že se k nám příště obrátí štěstí a dokážeme se vrátit na vítěznou vlnu,“ řekl po utkání trenér Pavel Procházka.