30.05.2010, Miroslav Fuks

Dorost B potvrdil záchranu MSDL!

Dorost B  potvrdil záchranu MSDL!Starší dorost B dnes po velmi dobrém výkonu v druhé půli zdolal Spartu Brno 4:0 (0:0), čímž 2 kola před koncem MSDL zajistil dorosteneckým „B“ týmům FC Vysočina záchranu této druhé nejvyšší soutěže. Svěřenci kouče Davida Oulehly takto v předstihu napravili své podzimní neúspěchy. Dvě branky v tomto utkání zaznamenal Martin Štancl a jednou se trefili Martin Vokoun a Daniel Kavka.

28.kolo, neděle 30.5.2010, 10:15
4:0
(0:0)
Sparta BrnoSparta Brno

Branky: Štancl 2, Vokoun, Kavka
FC Vysočina B: Kopeček, Kryštůfek, Čížek, Beránek, Cipruš - Vokoun (73. Bouček), Hráček, Štancl (88. Kulík), Vodáček - Císař (58. Kavka), J.Kučera.

V prvním poločase se hrálo velmi vyrovnané utkání vysoké úrovně. Sparta Brno byla prvních dvacet minut mírně lepším mužstvem. Ve druhé polovině prvního poločasu hru domácí Vysočina srovnala, ale ani jedno mužstvo se nedostalo do brankové příležitosti.

Druhý poločas již patřil zcela domácím.Po příchodu Kavky se hra domácích jěště zlepšila. V 62. minutě zahrál rohový kop právě Kavka a dobře hrající Štancl otevřel hlavou skóre. Za osm minut se situace opakovala z druhé strany,odražený míč se dostal k Vokounovi, který vstřelil důležitý druhý gól. Domácí měli hru již pod kontrolou a v 86. minutě šel po kolmém míči za obranu Kavka sám na bránu hostí a svůj dobrý výkon zakončil přehozením hostujícího brankáře - 3:0. Domácí se trefili jěště jednou, když se trefil Štancl po krásné akci Jindry Kučery.

Hodnocení trenéra Davida Oulehly: "Výhra je dnes sice výrazná, ale vůbec se nerodila lehce. Soupeř především v první půli prokázal své kvality a hrál velmi dobře. Jeho hra nám činila velké obtíže. Ve druhém poločase nám pomohli dva slepené góly, které naši hru uklidnily. Naše hra byla opět založena na týmovém duchu a všichni hráči utkání odpracovali velmi poctivě. I přesto, že bylo v naší hře mnoho nedostatků, jsme vyhráli zaslouženě. Kluci zaslouží velkou pochvalu. Chceme se ve zbylých dvou utkáních poprat o šest bodů."