12.11.2012, Miroslav Fuks

Den otevřených dveří defenzívy juniorky

Den otevřených dveří defenzívy juniorkyJuniorka FC Vysočina si přijela pro brankový příděl do Jablonce. Domácí tým jihlavské mladíky rozstřílel v poměru 5:0 (3:0), když dvakrát skóroval Vukovič a jednou Simerský, Šidlo a Just.

Rozhodčí: Ochotnický – Ubias, Váňa
Jablonec: Fendrich – Landovský, Šidlo, Pavlata, Just (83. Kozel), Vaníček, Vukovič (77. Štěpánek), Linka, Simerský, Helm (63. Štemberk), Jurča (72. Skwarczek)
FC Vysočina: Rožník – Cipruš (46. Vokoun), Vonásek, Fadrný, Urbánek – Zeman (46. Sodomka), Šuta (66. Přibyl) - Koudelka, Štancl, Kliment - Kavka.

Na tento zápas jihlavská juniorka nebude ráda vzpomínat. Od začátku utkání byla Vysočina pod tlakem domácího celku, který si vytvořil množství šancí a vstřelil hned pět branek. Hned ve 2. minutě našel centr Pavlaty hlavu Vukoviče, jenže jeho střelu se štěstím dokázal brankář Rožník vyrazit. Tentýž hráč pálil o 2 minuty později zhruba na penaltovém puntíku, ale jeho střela byla těsně před brankovou čarou zablokována jihlavskými obránci! V 8. minutě se znovu vyznamenal Rožník, který vytáhl na rohový kop Justovu ránu. Just mohl otevřít skóre ve 20. minutě, když postupoval praktický sám na hostujícího brankáře, ale ten ho opět vychytal! Na druhé straně se dvakrát pokusil o odpověď Kliment. Blízko gólu byl zejména ve 23. minutě, ovšem jeho rána trefila tyč jablonecké branky, od které se míč odrázil do rukou Fendricha! ve 25. minutě se Jablonec dočkal zaslouženého vedení. V době, kdy se Vysočina začala dostávat více do hry, přišel rohový kop, který Rožník netakticky pouze vyrazil a několika odrazech ho za brankovou čáru hlavou trknul Simerský - 1:0! Ve 34. minutě měl další více než stoprocentní příležitost Jablonec, když po akci Justa zakončoval Helm, ale nedokázal prostřelit Rožníka! O 3 minuty to však už 2:0 bylo. Centr Justa z rohového kopu našel hlavu Vukoviče, který prudkou hlavičkou vymetl šibenici jihlavské svatyně - 2:0. A hattrick rohových kopů byl dokonán ve 43. minutě, když centr prodloužil Vukovič na Šidla a ten nekompromisně zvýšil na 3:0!

Vysočina v poločase provedla dvě střídání a byli to právě střídající hráči, kteří se ve 47. minutě málem postarali o snížení skóre. Centr Vokouna našel hlavu Koudelky, který výrazně protáhl jabloneckého Fendricha! Na druhé straně se Vaníčkův centr pokusili za záda brankáře ve skluzu dostat Just i Vukovič, ani jednomu se to ale v 50. minutě nepodařilo. Agilní Vukovič měl obrovskou šanci v 51. minutě, když šel sám na soupeřova brankáře, pokusil se ho přehodit, míč však skončil mimo branku! V 62. minutě to bylo 4:0, neboť Simerského centr přistál na kopačce Justa, který obešel protihráče a tvrdou ranou k tyči nedal Rožníkovi šanci. O tři minuty debakl završila trefa Vukoviče – míč pro něj připravil Just a bylo to 5:0. V závěru ještě mohli dát skóre hrozivější podobu Vukovič a Just, ale Rožníka už překonat nedokázali.

„Domácí byli lepší ve všech ohledech a konečné skóre odpovídá dění na hřišti. My jsme často chybovali v rozehrávce a naopak Jablonci vše vycházelo. Soupeř na hřišti vládl a dominoval,“ řekl po utkání zklamaný trenér Pavel Procházka.

13.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 0:1
27.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 1:1