13.03.2010, Miroslav Fuks

"Béčko" po zásluze zdolalo Uničov

”Béčko” po zásluze zdolalo UničovNelehký start jara čekal na třetiligový "B" tým FC Vysočina. Do Jihlavy přijel silný Uničov, kterému patří 4. příčka MSFL. Odložený druholigového duelu s Vlašimí však domácímu týmu umožnilo nasazení celé řady hráčů z kádru "áčka", což se v zápase projevilo. Vysočina byla v utkání lepším celkem a po zásluze zvítězila 3:2 (2:1), když si zápas zbytečně zkomplikovala dvěma chybami v obraně.

16.kolo, sobota 13.3.2010, 10:15
3:2
(2:1)
UničovUničov

Branky: 10. Demeter, 23. Peška, 68. Zelinka - 28. a 75. Žmolík
ŽK: Peška, Veselý, R.Demeter, Filip - Žmolík, Vejvoda.
Rozhodčí: Hulcký - Ondráš, Chramcov
FC Vysočina B: Matiášek – Veselý, Filip, Caha, Cihlář (87. Benda) - Dolejš, Leligdon, Krutý, R.Demeter - Peška, Zelinka (76. Kopic).
Uničov: Uvízl – Sostřonek, Heinz, Vejvoda, Fiala - Kyselý, Toman, Hořava, Švajda - Řehák, Žmolík.

Juniorka postrádala vykartovaného Lovětínského, marody Naniaše, Ptáčka a T.Kučeru, tudíž jí přišla vhod výrazná hráčská výpomoc z kabiny „áčka“. To umocnila potřeba úspěšně odstartovat do záchranářských bojů v MSFL.
Po opatrném úvodu získal v 10. minutě Caha míč, našel Demetera, který se uvolnil na levé straně a zhruba z hranice velkého vápna vystřelil přesně k pravé tyči – 1:0. Uničov neúspěšně dobýval jihlavskou obranu a ve 23. minutě už prohrával 2:0. To Krutý precizně zahrál na první tyč roh, kde přesně našel hlavu Pešky. Hosté se však nevzdali. Ve 28. minutě Matiášek zbrkle rozehrál přímo na kopačky Žmolíka, který se uvolnil na šestnáctce a mířil přesně k tyči – 2:1. Ve 36. minutě zleva odcentroval Demeter a míč proklouzl až k Dolejšovi, jehož gólovou střelu hostující obránci zablokovali. Závěr první půle patřil Uničovu. Ve 43. minutě přišel podařený rychlý brejk, po kterém už hosté zvedali ruce nad hlavu. Veselý však hlavou míč vyrazil z odkryté branky.

Druhá část byla ve znamení neúspěšné ofenzivní aktivity hostí a brejků Vysočiny. Na 3:1 mohl zvýšit po samostatném nájezdu Zelinka, ale tísně mířil nad. Tentýž hráč však o chvíli později v 68. minutě už skóroval. Cihlář ho vysunul za obranu a Zelinka se před brankářem nemýlil. Zdánlivě vyřešený zápas zdramatizoval v 75. minutě opět Žmolík, když Uničov rychle hodil aut za Filipa a jmenovaný útočník skóroval – 3:2. Závěrečné nervy mohl v 83. minutě odvrátit střídající Kopic, ale jeho pokus z úhlu hostující hráči vykopli.

„Jsem velmi rád, že jsme ošemetný úvodní duel proti velice kvalitnímu soupeři zvládli za tři body. Posíleni o hráče prvního týmu jsme šli za vítězstvím, na které jsme nakonec po zásluze dosáhli. Jen škoda, že jsme si průběh duelu zbytečnými chybami v obraně dvakrát zdramatizovali,“ uvedl po utkání trenér Josef Vrzáček.