18.02.2009, Miroslav Fuks

AC Lumezzane vs. FC Vysočina 2:2

AC Lumezzane vs. FC Vysočina 2:2Po roce se FC Vysočina znovu utkal s AC Lumezzane a ani na druhý pokus tento tým III. italské ligy nezdolal. Po loňské porážce 2:0 se tentokráte zrodila remíza 2:2 (2:1), při níž za jihlavský celek skórovali Lovětínský a Kaplan. Tímto pro FC Vysočina skončil zápasový program italského herního soustředění.

LumezzaneLumezzane
přát., středa 18.2.2009, 15:00
2:2
(2:1)

Góly Vysočiny: 35. Lovětínský, 75. Kaplan
FC Vysočina: Winter – Veselý, Kadlec, Gába (46. Tlustý), Vyskočil – Dupal (46. Šamánek), Lovětínský, Karlík, Cihlář (65. Drábek) – Tecl, Kaplan.

„Na úvod je třeba zdůraznit, že jsme se utkali s velmi kvalitním celkem, neboť III. italská liga je minimálně na úrovni II. české ligy. Aktuálně v ní působí např. Reggiana, Cesena, Padova či Verona, tedy kluby, které ještě poměrně nedávno hrály v Serii A. Domácí celek své kvality prokazoval zejména v první půli, kdy byl techničtější a více nebezpečný. Naopak my jsme na poměrně malém hřišti, na kterém se odehrávalo velké množství osobních soubojů, dost kazili. Přímý kop z velmi dobré parkety zkazil i Dupal, zatímco soupeř ze stejné pozice vstřelil úvodní gól. V 35. minutě jsme však dokázali vyrovnat, když k odraženém míči po dlouhém autu dostal Lovětínský a s malou tečí skóroval. Bohužel, nepozornost a nedůslednost v naší obraně způsobila spolu s velkou agresivitou italských hrotů druhý gól v naší síti, který padl nepříjemně v závěru poločasu. Ve druhé části se náš výkon zvedl. Prospěla nám střídání, když Drábek a zejména Šamánek naši hru výrazně oživili. Dostali jsme se do čtyř vyložených příležitostí, z nichž zejména Kaplanova šance volala po vyrovnání. Nakonec to však byl tento útočník, který se velmi dobře prosadil hlavou po rohovém kopu. Konečná remíza asi byla zasloužená,“ zhodnotil utkání kouč Karol Marko.
Jaký bude další program FC Vysočina na italském soustředění? „Čtvrtek bude volnější a regenerační. V pátek jsou na programu klasické tréninkové jednotky a v sobotu nás čeká modelový zápas našich dvou jedenáctek. Tomu jsme nakonec dali přednost před nabídkou pátečního přípravného duelu. Soustředění zatím mohu hodnotit na výbornou.Přes den panuje příjemné klima kolem 10 – 15 stupni Celsia, trénujeme na přírodní trávě, výborná je strava, hotel i regenerace,“ informoval jihlavský trenér.