Ml. BoleslavMl. Boleslav
29.kolo, středa 10.5.2006, 17:00
4:0
(1:0)

Branky: 42. a 76. z pen. Kulič, 84. a 87. Pecka. Rozhodčí: Damková - Wilczek, Lhoták. ŽK: Brezinský - Liška, Kadlec, Lovětínský. ČK: 34. Ševínský - 74. Rzeszoto.
Diváci: 4856
Ml. Boleslav: Kučera - Ševinský, Brezinský, Vít, Palát - Vaculík, Matějovský, Šmerda, Rychlík (70. Kysela) - Pecka (89. Pecka), Kulič (88. Sedláček). Trenér: Uhrin ml..
FC Vysočina: Rzeszoto - Veselý, Šourek, Kadlec, Liška (70. Vácha) - Malínek (46. Peška), Vladyka, Zúbek, Lovětínský, Svoboda - Kaplan (74. Macháček). Trenér: Večeřa.

Vysočina v Mladé Boleslavi podala jeden z nejhorších výkonů v sezóně a zaslouženě prohrála. Přitom ve 34. minutě se za stavu 0:0 a vyloučení Ševínského získával zápas pozitivní podobu. Naši hráči však početní převahu promarnili a do poločasu si po chybě obrany nechali vstřelil branku. Snaha o vyrovnání ve druhé části kýžený gól nepřinesla a tak po další minele beků musel gólman Rzeszoto faulovat ve vápně, byl vyloučen a kanonýr Kulič svým druhým gólem zápas rozhodl. Do branky se tak poprvé v sezóně postavil hrající trenér brankářů Macháček, který v závěru ještě dvakrát inkasoval z hlavy Pecky. Z pohledu FC Vysočina se důležité věci děly v Plzni, kde domácí promarnili šanci Vysočinu předstihnout v tabulce a naopak k radosti jihlavských fanoušků 0:2 prohráli se Slováckem. O tom, kdo doprovodí již jistě sestupující Blšany do II. ligy, se tak rozhodne mezi Vysočinou a Plzní až v závěrečném sobotním kole. Pokud Plzeň nezvítězí na Spartě, tak je jistou sestupující, naši hráči mohou mít jistotu záchrany pokud doma zdolají pražskou Slavii. Vrásky na čele jihlavských trenérů však jistě dělá fakt, že vyloučený brankář Rzeszoto s největší pravděpodobností obdrží trest a nebude tak moci v závěrečném rozhodujícím duelu nastoupit. Domácí si chtěli cestu za vítězstvím nad jihlavským outsiderem ulehčit úvodním drtivým náporem, ale na začátku dění na trávníku vůbec nepřipomínalo souboj aspiranta na pohárové příčky s týmem bojujícím o záchranu. Jihlavané, kteří v minulých čtyřech zápasech nepoznali hořkost prohry, také díky dobré hře pětičlenné zálohy nepustili soupeře do očekávaného tlaku a většinou diktovali tempo hry. V prvním náznaku šance se objevil Vladyka, ale jeho střelu z voleje chytil uzdravený brankář Kučera. Nebezpečně vypadal i průnik rychlonohého Svobody, po jehož pasu těsně před nabíhajícím Malínkem odvrátil míč do bezpečí obránce Palát. Na Boleslav jako by dolehla tíha minulého čtyřbrankového debaklu v Brně, ještě hůř domácím bylo ve 34. minutě, když aktivní Svoboda unikl domácím zadákům a jen za cenu červené karty jej těsně před pokutovým územím zastavil Ševinský. "Tušil jsem, že by nás mohla přepadnout nervozita, a to se také potvrdilo. Nám se v úvodu nedařila kombinace a chyběla nám hlavně finální přihrávka. Navíc Jihlava byla velmi dobře organizovaná," uvedl domácí kouč. Jihlava ale přesilovku vůbec nezvládla: tři minuty před poločasem selhali její zadáci při ofsajd systému a do té doby nevýrazný kapitán Kulič zařídil vedení domácího mužstva. "Samozřejmě nám hodně pomohl gól těsně před poločasem. V kabině jsme to pak uklidnili a ve druhém poločase hráli přesně podle toho, jak jsme chtěli. Tedy kombinačně, po zemi, se zajištěním v obraně," podotkl Uhrin. Hosty ve druhém poločase srážely nepřesné kombinace ve středu pole, kvůli kterým se vůbec nedostali do finální fáze. Mladá Boleslav s přehledem bránila těsné vedení a občas vyrážela k rychlým brejkům. "Když se hrálo jedenáct na jedenáct, bylo to z naší strany velmi dobré. Měli jsme dobrý přechod do útoku i šance. Vyloučení nás ale poslalo dolů, zvlášť ten gól před poločasem," litoval jihlavský kouč Karel Večeřa. Po hodině hry unikl na levé straně Kulič, ale brankáře Rzeszota nepřehodil. V 74. minutě se sny o jihlavském vyrovnání definitivně rozplynuly. Nový muž na trávníku Kysela si před pokutovým územím pohrál s Veselým, udělal kličku Rzeszotovi a ten si za faul vysloužil červenou kartu. Boleslavský hrdina Kulič z penalty nedal šanci náhradnímu gólmanovi Macháčkovi, který se v nejvyšší soutěži objevil po čtyřech letech. Návrat současnému trenérovi jihlavských gólmanů na ligový trávník v závěru zhořkl ještě víc. Pět minut před koncem posadil Matějovský míč na hlavu Peckovi a ten hlavou zamířil neomylně pod břevno. Nažhavení domácí závěr změnili ve svoji exhibici a hlavně Kulič byl k neudržení. Svůj další výpad po pravé straně zakončil ostrým pasem před branku a Pecka na brankové čáře nadvakrát dotlačil míč do sítě. "Boleslav už hrála velmi dobře, organizovaně a na brejky. S naším vystoupením jsem byl od stavu 0:1 velmi zklamaný. Z naší hry se stal chaos, dolehlo to na nás, ale také to jsou zkušenosti, které třeba jednou zužitkujeme," dodal Večeřa.

23.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 0:0
29.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 4:0