2.kolo, neděle 5.8.2001, 16:30, Jihlava
1:0
(1:0)
KolínKolín

Branka: 13. Slavík, Červená karta: 54. Průcha, Žluté karty: Veselý, Koníř, Kaplan – Průcha, Svoboda, Kunášek, Klička
Diváci: 1900
FC Vysočina: Bartoš - Hekerle - Kadlec, Slavík - Sláma, Kufa, Ryška (73. Večeřa), Veselý (82. Koníř), Vaculík – Kaplan (85. Vácha), Hošťálek. Trenér Miloslav Machálek
Kolín: Čižinský – Ševínský – Klička, Daňhel, Hrůza – Kulvajt, Kopecký, Svoboda (Novák), Antoš (Kunášek) – Průcha, Doseděl. Trenér Stanislav Kocourek

Přesná trefa obránce Lubomíra Slavíka ze 14. minuty rozhodla o premiérovém vítězství fotbalistů FC Vysočina v novém ročníku druholigové soutěže.

Neuběhlo ani deset minut ze druhé půle, když rozhodčí Kordula ukázal kolínskému Petru Průchovi červenou kartu a poslal hostující mužstvo do deseti. K vedení 1:0 tak naskočil Vysočině další trumf. Domácí nabídnutou šanci nepustili, navíc mohli soupeři naložit mnohem víc než jen jednu branku, která rozhodla utkání. "Po remíze minulý týden s Prostějovem jsme byli v situaci, kdy jsme museli vyhrát. Od toho se odvíjela i naše taktika - postavili jsme ofenzivnější sestavu než posledně. Jsem rád, že jsme získali tři body, ale nebylo to vůbec snadné; Kolín byl kvalitní soupeř," řekl jihlavský kouč Miloslav Machálek. "Měli jsme sice hromadu příležitostí, ale naše hra nám přinesla taky spoustu nervů. Nemělo by se nám stávat, abychom v početní převaze zbytečně zahodili tolik šancí," dodal Machálek. Těžko říct, která z celé řady jihlavských příležitostí po přestávce byla větší, kromě Slavíka, který skóroval už po necelé čtvrthodině hry v první půli po vzorové narážečce s Kaplanem, však žádná další gólem neskončila. Naopak v 81. minutě na chvíli zmrazil téměř dvě tisícovky diváků kolínský Marek Kopecký, když vnikl po slalomu mezi domácími hráči do vápna. Brankáře Bartoše ale z úhlu nepřekonal. "Myslím, že vítězství domácích bylo zasloužené; byli aktivnější, lepší, především v první půli," pověděl kolínský trenér Stanislav Kocourek. "Z naší strany tam bylo hodně nedostatků. Bylo otázkou, jestli soupeř naše chyby využije. Nezopakovali jsme výkon z prvního kola, kdy jsme porazili doma Plzeň," přiznal Kocourek.

2.kolo | FC Vysočina - Kolín | 1:0
17.kolo | Kolín - FC Vysočina | 2:3