03.09.2012, Miroslav Fuks

Juniorce se na Sigmě nedařilo

Juniorce se na Sigmě nedařiloJuniorku FC Vysočina v uplynulých týdnech opustila většina starších a zkušených hráčů, což se na půdě Sigmy Olomouc neblaze projevilo. Defenzíva Jihlavy se nedokázala vyvarovat chyb, které domácí Olomouc tvrdě trestala. Především však hosty přehrávala a nakonec se radovala z výhry 4:0 (3:0).

Diváci: 150
Olomouc: Reichl – Texl (83. Přikryl), Svozil, Schmidt (53. Ševčík), Machalický, Habusta, Pančochář (77. Bernard), Falta (61. Můčka), Soušek, Houska, Hladík (71. Chlebek).
FC Vysočina: Rožník – Vokoun (46. Hráček), Kryštůfek, Fadrný, Cipruš – Přibyl (46. Vodáček), Sodomka, Zeman (65. Kavka), Kliment - Koudelka, Štancl (52. Šuta).

Přitom první velké příležitosti zápasu si vypracovala Vysočina. Hned v úvodu šanci neproměnil Přibyl a ve 14. minutě Zeman nacentroval z přímého kopu míč na hlavu Fadrného, který hlavičkou umístil svůj pokus těsně vedle pravé tyče domácí branky. To Sigma byla o 6 minut později přesnější.  Ránu Falty zablokovala hostující obrana jen k osamocenému Schmidtovi, který se tváří v tvář Rožníkovi nemýlil – 1:0. Uplynuly pouze dvě minuty a domácí tým vedl už o dva góly. Po rohovém kopu se míč dostal na kopačku Svozila, jehož pokus tečoval mimo dosah hostujícího gólmana jeden z obránců Vysočiny. V 33. minutě byli hosté ještě dál bodovému zisku. Krásný míč mezi dva obránce Jihlavy obdržel Schmidt, který podruhé v utkání rozvlnil hostující síť – 3:0.

Druhý poločas přinesl četná střídání a ztratil na tempu. Přesto Olomouc dokázala zvýšit na 4:0, když se v 54. minutě po rohovém kopu trefil hlavou Soušek. Z jihlavského pohledu mohlo být hůře v 76. minutě, kdy se v rozmezí několika sekund dostali do dobrých pozic Pančochář a Ševčík. Zatímco ránu prvního jmenovaného musel Rožník vyrazit, dorážka z kopačky Ševčíka šla nad branku. Na jihlavské straně nadějné možnosti z brejků neproměnili Kavka a Koudelka.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vypracovali jsme si šance. Ty jsme však neproměnili a poté jsme se dostali pod tlak Sigmy. Ta ve zbytku zápasu dominovala, sportovně jsme na ní neměli. Ve druhé části jsme se trochu zvedli a byli jsme nebezpeční z brejků, přesto lze náš výkon hodnotit jako matný. Výkonem jsme nenavázali na předchozí zápasy,“ řekl k zápasu trenér Roman Kučera.

5.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 1:1
19.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 3:0