21.kolo, neděle 24.4.2005, 17:00
3:1
(1:0)
Hradec Kr.Hradec Kr.

Góly: 18. Simr, 58. Lovětínský, 72. Baštař - 90.+1. Karnay. Rozhodčí: Jílek - Večeřa, Pelikán. ŽK: Štohanzl.
Diváci: 350
FC Vysočina: Vorel - Bartoš, Šourek, Kadlec, Liška - Štohanzl, Baštař, Lovětínský (81. Wasserbauer), Malínek (88. Pacholík), Vladyka (84. Vácha) - Simr
Hradec Kr.: Přibyl - Křap (61. Plašil), Filip, Lukáš, Širanec - Poděbradský, Šmarda, Jirsák, Hrmo (69. Černý) - Semerák, Kraus (38. Karnay)

Další výborný výkon. A druhá jarní výhra. I když hráli dobře, v neděli jihlavští fotbalisté vedoucí Most neporazili (1:1), Hradec Králové ve včerejší druholigové dohrávce už ano. Na vlastním stadionu zvítězili 3:1 - a v tabulce svého protviníka přeskočili. Vysočina je nyní čtvrtá.

„Prohráli jsme zaslouženě, domácí byli lepší a také mnohem trpělivější,“ uznal kouč poražených Východočechů Juraj Šimurka. „Nás do kolen nás srazily kardinální chyby obránců. Hlavně Křapa,“ pokračoval hradecký trenér.

Zmíněného Křapa sundal Šimurka z hřiště v 61. minutě. To už ale vedla Vysočina 2:0.

„Myslím si, že druhý gól rozhodl. Po něm už jsme měli výrazně navrch a soupeře jsme k ničemu nepustili. Jedinou větší chybu jsme udělali až v nastaveném čase. Ale to už bylo 3:0,“ pravil jihlavský kouč Karel Večeřa.

Poprvé se skóre měnilo v 18. minutě. Tehdy našel po rohu Vladyka Kadlece a jeho hlavičku pak „zazdil“ Simr do sítě. Hradecký brankář Přibyl neměl nárok.

V 58. minutě zařídil druhou branku domácích Malínek. Přiťukl Vladykovi a po jeho dalším předložení se trefil snadno Lovětínský - 2:0. Od té chvíle byli hosté prosti jakékoli protihry. Jihlavští si na trávníku dělali co chtěli.

V 72. minutě podkopl Malínka ve velkém čtverci naivně Lukáš a Baštař z pokutového kopu poslal Přibyla do opačného koutu brány.

„Ta penalta byla od Lukáše úplně zbytečná,“ zlobil se Šimurka. „K našemu výkonu mám velké výhrady, byli jsme špatní,“ dodal.

Hosté ale v úplném závěru přece jen korigovali, když vyslal nechytatelnou ránu na gólmana Vorla Karnay.

Tři body však zůstaly po právu v Jihlavě. „Tuhle výhru věnujeme Tomáši Kaplanovi, kluci hráli i za něj,“ řekl Večeřa. Jihlavský útočník Kaplan leží v nemocnici. V předchozím utkání s Mostem si natrhl slezinu a je po operaci.

2.kolo | Hradec Kr. - FC Vysočina | 2:1
21.kolo | FC Vysočina - Hradec Kr. | 3:1