04.05.2012, Jaroslav Wollmann

Vysočina porazila Most 3:0 a i nadále sní svůj postupový sen

Vysočina porazila Most 3:0 a i nadále sní svůj postupový senVysočina vstoupila do utkání získat tři body a i nadále opanovat druhou pozici v tabulce. Úspěšná mise se začala napňovat již v 15. minutě, kdy se hlavou prosadil Sedláček. Na začátku druhého poločasu zvýšil vedení Lukáš Vaculík a na konečných 3:0 uzavřel skóre svým druhým gólem Tomáš Sedláček. Vysočina si v 26. kole připsala do tabulky důležité tři body a i nadále zůstává na druhém místě.

26.kolo, pátek 4.5.2012, 18:00
3:0
(1:0)
MostMost

Góly: 15. Sedláček, 48. Vaculík, 67. Sedláček.
ŽK: Velický, Jungr - Procházka, Hofmann.
Rozhodčí: Hrubeš - Kocián, Santarius.
Diváci: 1550
FC Vysočina: Blažek - Obert, Tlustý, Halama, Gavrić - Vaculík (86. Kučera), Jungr, Velický, Mešanović (65. Veselý) - Sedláček (82. Vacek), Tecl
Most: Bertelman - Knakal, Procházka, Hofmann, Řehák (62. Běloušek) - Pilař (72. Štefko), Holub, Schut, Kerbr - Huňa, Štípek (59. Mlika)

Kouč Roman Pivarník nebyl zcela spokojen s výkonem některých hráčů v Karviné a tak sáhl do základní sestavy. V domácím duelu proti Mostu tak dostali důvěru Gavrić na levém kraji obrany a Sedláček v útoku. Navíc se do záložní řady po karetním trestu vrátilo trio Jungr, Velický a Vaculík. Mimo hru tak zůstali Šilinger, Komárek, Karlík, Kučera a Gabriel. Doplňme, že v průběhu druhé půle si druholigovou premiéru odbyl dvacetiletý odchovanec, záložník David Vacek.

Vysočina na svého soupeře vlétla s velkým odhodláním. Už ve 2.mniutě se ke střele z hranice velkého vápna dostal Velický, ovšem jeho střela byla tečována nad branku. O pět minut později se ke střele z obdobné vzdálenosti prosadil Obert, jenže na svůj gólový úspěch z Karviné nenavázal. Pálil těsně vedle tyče. Radost na jihlavský stadión přinesla až 15. minuta, kdy Vaculík rozehrál standardní situaci, kterou hlavou za záda gólmana Bertelmana tečoval Sedláček - 1:0. Zbytek první půle už vyloženou šanci na kopačkách Vysočiny nepřinesl, protože nákopy za mosteckou obranu postrádaly přesnost. Jenže i snaha Mostu končila na hranici jihlavského vápna. Hosté prověřili Blažka jen střelami z dálky, tou nejvážnější se prezentoval Holub.

Rozhodující trefa přišla tři minuty po přestávce, kdy si aktivní Vaculík počkal na hranici vápna na Teclovu přihrávku a přesnou střelou poslal Vysočinu do dvoubrankového trháku - 2:0. Vysočina se takto uklidnila a převzala dění zápasu. Zároveň bez větších problémů eliminovala snahu hráčů v zeleném. Domácí bylo blízko třetí branky v 51. minutě, kdy Mešanović vlétl do vápna a jeho tečovaná střela šla těsně vedle. V 65. minutě skončil Vaculíkův rohový kop velkým závarem, po němž se však Jungr ke kýžené koncovce nedostal. O dvě minuty později přišla chvíle střelce Sedláčka. Gavrić rozehrál rohový kop a zkušený útočník jeho centr usměrnil do branky - 3:0. V pohodě hrající Vysočina už o cenné tři body nemohla přijít. Možnost zvýšit na 4:0 měl v 79. minutě Halama, jenže jeho přímý kop z ideální vzdálenosti byl zablokován.

12.kolo | Most - FC Vysočina | 0:0
26.kolo | FC Vysočina - Most | 3:0