02.06.2012, Miroslav Fuks

Ženskému týmu vstup do kvalifikace nevyšel

Ženskému týmu vstup do kvalifikace nevyšelFotbalistky FC Vysočina po roce znovu změřily síly s vítězem české II. ligy Slovanem Liberec, aby bojovaly o místo v baráži o nejvyšší soutěž. Bohužel, ani ve třetím duelu nenalezly jihlavské hráčky na svého soka recept a už v prvním utkání se barážovému duelu proti Baníku Ostrava hodně vzdálily. Na domácí půdě Liberci podlehly 0:3 (0:2).

Kvalif, sobota 2.6.2012, 11:00
0:3
(0:2)
LiberecLiberec

Góly: 4. a 56. Červeňáková, 15. Pomijová. Rozhodčí: Křížová - Bártová, Soukupová
Diváci: 150
FC Vysočina: Havrdová – Juříčková (78. Lačná), Štefaniková, M.Žampová, Z.Žampová – Šerá, Macháčková (46. Valentová), P.Žampová, Vodičková (86. Wasserbauerová) - D.Procházková, Čechová (86. Vinická).
Liberec: Dolejšová - Kovářová, Pomijová, Boušková, Pižlová, Jarchovská (61. Jedličková), Ubiasová (75. Filingerová), Poláčková, Červeňáková (73. Folprechtová), Matějková, Horčíčková.

Domácí hráčky od úvodu utkání tahaly za kratší konec provazu. Vítěz české II. ligy si vytvořil územní převahu a především už ve 4. minutě otevřela Červeňáková skóre. V 15. minutě to bylo díky trefě Pomijové už 0:2, když obě branky padly ze standardní situace. Ty byly zahrány za jihlavskou obranu, kde hostující hráčky zůstaly nepokryté. Na počátku druhé půle se domácí hráčky pokoušely o zvrat, ovšem obrana Liberece je prakticky za celý nepustila do šancí či standardních situací. Navíc v 57. minutě dala skóre zápasu konečnou podobu přesnou střelou ze střední vzdálenosti Červňáková.

„Liberec dnes potvrdil svoji vyšší úroveň, což platí obecně o kvalitě ženských soutěží v Čechách. Můj tým dnes zaostával v bojovnosti, kombinaci a v celkové vyzrálosti herního projevu. Pokud do Jihlavy budeme chtít dostat nejvyšší soutěž, tak musíme společně s vedením klubu hledat hráčky zkušenější, prošlé I. ligou. Tedy stejně, jak tým postupně už tři roky tvoří Liberce. Dosud jsme hledali podporu v týmech II. ligy či divize, to je ovšem pro nejvyšší soutěž málo,“ řekl po utkání trenér Josef Žampa.