09.07.2008, Miroslav Fuks

Vysočině v letním drilu zvlhl střelecký prach

Vysočině v letním drilu zvlhl střelecký prachAni ve druhém letním přípravním duelu nevstřelili fotbalisté FC Vysočina gól a brankou českého legionáře Knappa z 87. minuty podlehli 0:1 AS Trenčín. Zopakovali tak výsledek z úvodního zápasu přípravy proti Čáslavi. V jihlavském dresu se představily všechny potencionální posily Vojáček, Rezek, Oliveira, Zdravkov a Drábek.

přát., středa 9.7.2008, 16:00
0:1
(0:0)
TrenčínTrenčín

Gól: 87. Knapp
Diváci: 300
FC Vysočina: I. poločas: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek – Dupal, Gába, Schneider, Cihlář – Rabušic, Faldyna. II. poločas: Vojáček (67. Tulis) – Sláma, Tlustý (60. Rezek), Gába, Vepřek – Dupal (60. Veselý), Drábek, Lovětínský, Oliveira – Zdravkov, Faldyna (60. Peška).

Na Bedřichově se hrál vyrovnaný duel dvou celků, které by v nadcházející sezóně chtěly bojovat o špici svých druholigových soutěží. Na výkonech týmů se však projevila únava z náročné letní přípravy.
Vysočina v první půli tradičně vycházela ze zabezpečené obrany, dařilo se jí soupeře napadat a zejména přes křídelní prostory se dostávala do šancí. Velmi blízko gólu byl v 33. minutě Cihlář po centru Dupala, ovšem jihlavský levý záložník za malého vápna hlavičkoval těsně vedle pravé tyče. O tři minuty později se Rabušicovi vyplatil presing brankáře, za hranicí velkého vápna ho obral o balón a nabil přímo proti míči nabíhajícímu Dupalovi. Ten bohužel odkrytou bránu přestřelil. Domácí se gólu nedočkali ani ve 40. minutě, kdy stoperovi utekl Rabušic a před branku na malé vápno předložil míč Cihlářovi. Jeho střelu do odkryté branku bohužel zablokoval dobíhající hráč.
Ve druhé části byl výkon Vysočiny ovlivněn řadou střídání a přítomností nových s týmem nesehraných hráčů. Fotbal bohužel zapadl po podprůměru a diváci se velkých příležitostí nedočkali. Na straně Jihlavy byl svým pohybem a rychlostí nebezpečný testovaný Drábek a několik nebezpečných akcí se urodilo na levé straně v podání Vepřeka či Oliveiry. Jediná branka padla v 87. minutě, kdy Trenčín po jihlavské standardní situaci rychle vyrazil do protiútoku, při kterém se Knapp odhodlal v tvrdé střele a dokázala „angličanem“ prostřelit Tulise. V závěru mohl vyrovnat Makedonec Zdravkov, ale dvakrát zamířil nad.
K další přípravě Vysočina nastoupí v neděli 13. července v Písku, kde se od 10:15 hodin utká s exligovým Mostem.