23.04.2022, Redakce

Vysočině ke třem bodům stačila jedna branka

Vysočině ke třem bodům stačila jedna brankaV sobotním odpoledni přivítali svěřenci Jana Kameníka celek Prostějova, jenž byl v tabulce dva body před celkem z Jihlavy. Domácí byli po celý zápas aktivnějším týmem a hosty několikrát podržel gólman Michal Bárta. V 53. minutě poslal do vápna centr Jakub Selnar a Lukáš Zukal tečovál míč za záda svého brankáře. Luděk Vejmola veškeré pokusy Prostějova vychytal. Vysočina porazila Hanáky 1:0 a v tabulce má 34 bodů.

25.kolo, sobota 23.4.2022, 16:30
1:0
(0:0)
ProstějovProstějov

Branky: 53. Zukal (vlastní).
ŽK: 8. Lacko, 66. Jan Kameník, 78. Peřina – 70. Urbanec, 76. Kopřiva.
Rozhodčí: Kvítek – Novák, Matoušek.
Diváci: 353
FC Vysočina: Vejmola – T. Svoboda (76. Musil), Křišťál, D. Krčík, Písačka (24. Selnar) – Belaid (60. Zoubele), Tureček – Lacko (C), Křivánek (60. Vedral), Peřina – Tall (60. Fila).
Náhradníci: Jágrik – Vedral, Musil, Selnar, Zoubele, Shudeiwa, Fila.
Prostějov: Bárta – Zukal, Urbanec, Schaffartzik, Zapletal – Hönig (72. Bialek), Jiráček (84. Amobi), Omale (57. Kopřiva), Kušej (84. Stříž) – Bartolomeu, Koudelka (C).
Náhradníci: Nemrava – Amobi, Kopřiva, Stříž, Bialek, Schuster.

„Dnes jsme měli možnost mít v domácím prostředí reparát. Do utkání jsme dobře vstoupili, soupeře jsme překvapili tím, že jsme měli v sestavě tři stopery," vyjádřil se k zápasu trenér A týmu FC Vysočina Jan Kameník.

Podle něj hráči změnu zvládli velmi dobře a díky nové sestavě měla Vysočina eso v rukávu. „V rozestavění jsme se dokázali prosadit velmi dobře. Radek Křivánek skvěle pracoval," dodal trenér. Ke komplikaci došlo při zranění Matyáše Písačky. Vysočina už neměla k dispozici dalšího stopera a rozestavění musela opět měnit, ale i tuto změnu zvládli hráči pěkně.

Ve druhém poločase Vysočina navázala na gólové šance. V 53. minutě Jakub Selnar poslal z levé strany míč do vápna a Lukáš Zukal tečoval balón za záda gólmana Michala Bárty, čímž otevřel skóre dnešního duelu. Další gól už nepadl. „Zápasu scházela ještě jedna branka, na druhou stranu je potřeba říci, že jsme přežili dvě větší brankové příležitosti, jsme za to rádi a za dnešní výkon si vítězství zasloužíme," okomentoval Jan Kameník.

Díky třem bodům Jihlava v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přeskočila o jedno místo právě své dnešní prostějovské soupeře a je s čtyřiatřiceti body na osmém místě. Soupeř bere deváté místo a má o jeden bod méně než Jihlava. „Pro nás jsou to důležité tři body zejména po středečním zápase, potřebovali jsme se takto chytnout a jsem moc rád za celý tým, že jsme to zvládli," uzavřel dnešní utkání hráč Jakub Selnar.

11.kolo | Prostějov - FC Vysočina | 2:1
25.kolo | FC Vysočina - Prostějov | 1:0