12.05.2019, Redakce

Vysočina ze záplavy šancí proti lídrovi vytěžila pouze bod

Vysočina ze záplavy šancí proti lídrovi vytěžila pouze bodDuel dvou celků, které dlouhodobě okupují první dvě příčky druholigové tabulky, proběhl za velmi chladného počasí a nabídl zajímavý fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. Zatímco Dynamo mohlo hrát s jistotou postupu mezi elitu uvolněně, tak Vysočina potřebovala tříbodový zisk, aby si pojistila postup do baráže. Tomu odpovídalo i dění na hřiště, kde Jihlava měla velkou převahu, ale množství šancí zůstalo neproměněno. Nakonec se ujala pouze přesná střela Lukáše Vaculíka, která těsně před půlí odpověděla na vedoucí branku hostujícího kanonýra Ledeckého – 1:1 (1:1)

Diváci: 960
FC Vysočina: Vejmola – Vedral, Tijani, Chlumecký, Novotný – Šulc, Vaculík – Petr (60. Preisler), Zoubele, Javůrek (77. Šefčík) – Klíma (80. Jawo). Náhradníci: Náhradníci: Veselý – Machuča, Šumský, Klobása.
Č. Budějovice: Křížek – Řezáč, Fišl, Novák, Helešic – Čavoš, Javorek (81. Brandner) – Martan (60. Wermke), Havelka (87. Havel), Provod – Ledecký

Kouč Radim Kučera oproti utkání s Prostějovem učinil dvě změny, když místo Machuči v sestavě figuroval Vedral a do branky se místo Veselého vrátil Vejmola.

Hráči v modrém měli aktivní nástup, ale poměrně brzy jej hosté utlumili a sami se dokázali dostat do šancí. Ve 4. minutě zprava centroval Řezáč a našel z první střílejícího Martana. Mířil k tyči, ale Vejmola byl na místě včas. O tři minuty později Javůrkovu standardku zakončil Tijani, ale gólman Křížek předvedl pohotový zákrok. A tak šli do vedení hosté. Ve 14. minutě Provod rychle hodil na Ledeckého, jenž si naběhl za Tijaniho a šel sám na vyběhnuvšího Vejmolu, kterého šikovně přeloboval – 0:1. Ve 23. minutě se do šance dostal Klíma, ale Křížek jeho přízemní střelu bez potíží lapil. Brankář Dynama znovu čaroval o devět minut později, když reflexivně vyrazil ránu Novotného. O chvilku později své spoluhráče podržel i při střele Klímy. A nepřekvapilo, že v 35. minutě chytil i pokus Šulce. Nadále hrozil i Ledecký, který v 38. minutě po centru Javorka hlavičkoval metr vedle tyče. Na druhé straně se po rohu Javůrka neujala hlavička Vedrala. Zasloužené vyrovnání se nakonec zrodilo těsně před odchodem do kabin. Šulc po kombinační akci přiťuknul míč Vaculíkovi, který umístěnou střelou k tyči zkušeně překonal Křížka – 1:1.

Domácí vstoupili do druhého dějství hodně aktivně. Ve 49. minutě se z levé strany pokusil překvapit střelou Petr, ale gólman Zdeněk Křížek byl na místě. V 51. minutě mohla jít Vysočina do vedení, když Šulc přihrál doleva na Zoubeleho, který vystřelil na vzdálenější tyč, ale trefil právě jen konstrukci branky. V 56. minutě měl další šanci Zoubele, když dostal do vápna zpětnou přízemní přihrávku od Vedrala. Střílel však hodně mimo. V 62. minutě se po rohovém kopu dostal k míči Klíma, uvolnil se ke střele, ale levačkou kulatý nesmysl poslal vedle tyče. V 65. minutě potáhl míč a krásně vypálil Novotný, jenž jeho ránu Křížek zvládl vyboxovat. Vzápětí si do vápna naběhl Klíma, zvládl zakončit, ale vytěžil jen roh. Z něj krásně hlavičkoval Chlumecký, ale Křížek předvedl další výborný reflexivní zákrok. V 70. minutě po Javůrkově rohu hlavičkoval Tijani, ale jen těsně nad břevno. V 77. minutě se v českobudějovickém vápně dostal k balónu Novotný, ale jeho rána si cestu do sítě nenašla. V 82. minutě zleva výborně odcentroval Preisler, našel Zoubeleho, ale jeho pokus ve skluzu vedl jen k rohovému kopu. Vysočina tlačila, ale černobílá defenzíva v čele s vynikajícím Křížkem stále odolávala. Platilo to i v 86. minutě, kdy po centru Šefčíka vytěsnil volej Zoubeleho. V 87. minutě gólem neskončil ani pohotový volej Preislera, jenž na roh před cestou do sítě vyrazil jeden z obránců. Závěrečná snaha FCV kýženou branku nepřinesla, tudíž jihlavský tým stále ještě musí o barážovou jistotu bojovat.

14.kolo | Č. Budějovice - FC Vysočina | 2:0
28.kolo | FC Vysočina - Č. Budějovice | 1:1