04.04.2015, Miroslav Fuks

Vysočina z Příbrami vydolovala cenný bod

Vysočina z Příbrami vydolovala cenný bodFotbalisté FC Vysočina prodloužili sérii bez porážky na čtyři zápasy, když vybojovali cenný bod za remízu 1:1 (0:1) na horké půdě v Příbrami. Jihlavští podali v první půli dobrý výkon a po zásluze se ujali vedení díky přesné hlavičce Petra Tlustého. Ve druhém dějství však hostující ofenzíva povadla a přišel velký příbramský tlak, který naštěstí vyústil pouze ve vyrovnávací branku Suchana.

Diváci: 2111
Příbram: Kelemen - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Hnaníček, Krameš - Pilík (85. Moulis), Fillo (46. Suchan), Zeman - Bednář. Náhradníci: Kočí – Fořt, Mareš, Divíšek, Tregler. Trenér Josef Tobiáš.
FC Vysočina: Hanuš – Kukoľ, Tlustý, Krejčí, Hybš – Marek, Kučera – Harba (71. Fulnek), Šulek, Vaculík (86. Jungr) - Mešanović (68. Kliment). Náhradníci: Blažek - Kryštůfek, Demeter, Nerad. Trenér Luděk Klusáček.

V sestavě FC Vysočina došlo oproti domácímu utkání s Hradcem Králové k jediné změně, když Jakuba Fulneka na pravém křídle nahradil Haris Harba. Alespoň na lavičce se po zranění poprvé objevil Petr Nerad.

O první střelecký pokus zápasu se ve 4. minutě pokusil Harba, ale jeho rána z rohu vápna byla zablokovaná. To domácí zahrozili mnohem více o 2 minuty později, kdy po rozehraném rohu a Zemanově centru hlavičkoval Bednář a gólman Hanuš boxoval míč z brankové čáry. Příbram poté byla nebezpečnějším týmem, když hostující defenzívu zlobil hlavně levý záložník Zeman. Ve 13. minutě chybně rozehrál Hanuš přesně na nohu Filla, jenž se poté z pětadvaceti metrů odhodlal ker střele, která mu však hrubě nesedla. V 16. minutě o sobě dala znovu vědět Vysočina, když dobrou kombinaci střelou mimo tři tyče zakončil Marek. V 18. minutě se u pravé brankové čáry skvěle vysmýkl Harba a střelou z takřka nulového úhlu se snažil zaskočit Kelemena. Ten však byl na svém místě u tyče připraven a balón vyrazil na roh. Ve 22. minutě Šulek zakombinoval na levé straně s Vaculíkem, který chytrou přihrávkou hledal za stopery Mešanoviće. Zápotočný míč stačil v poslední chvíli odkopnout do bezpečí, přičemž málem ohrozil vlastní branku. V 25. minutě šla Vysočina do vedení, když po faulu na Harbu zahrával Šulek volný přímý kop z pravé strany, přesně našel hlavu Tlustého, jenž překonal marně plachtícího Kelemena – 0:1! Ve 29. minutě po křídle utekl Šulek, poslal centr před branku, našel Harbu, jenž míč posunul na Kučeru, kterému ale střela z první vůbec nevyšla. V 30. minutě centroval ze standardní situace Zeman, našel hlavu Hnaníčka, který míč posunul jen do náruče Hanuše. Fanouškům Vysočiny zatrnulo v 39. minutě, kdy Zemanem kopaná standardka propadla do vápna, ovšem pohotovou ránu jednoho z domácích hráčů dokázala jihlavská obrana zablokovat. Ve 43. minutě uvolnil Šulek Kučeru, který tak dlouho hledal volného spoluhráče, až se rozhodl vypálit z dvaceti metrů. Kelemen však byl u levé tyče včas. V poslední minutě prvního dějství Vysočina mohla vést o dvě branky, když Šulek po rychlém brejku našel centrem Kučeru na zadní tyči, ten míč zpětně vrátil na Marka, který na branku vyslal skákavého „koníčka“. Kelemen jeho pokus minul a míč doskákal až na zadní tyč k Mešanovićovi, který těžký míč nedokázal usměrnit pod břevno.

Už ve 48. minutě si domácí vytvořili velkou šanci, když po pravém křídle pronikl Pilík, ve vápně našel Bednáře a ten se dostal ke střele. Hanuš ji však ve spolupráci s obránci dokázal zpacifikovat. Vysočina vzápětí odpověděla rychlým brejkem, který důraznou střelou z rohu šestnáctky dokázal zakončit Vaculík. Kelemen však jeho ráno lapil. V 54. minutě Příbrami vyšel rychlý kontr. Bednář uvolnil do levého křídla Matějů, který přesně našel hlavu střídajícího Suchana – 1:1. Tentýž hráč mohl vedení strhnout na stranu Příbrami v 63. minutě, kdy Zeman poslal přesný centr na jeho hlavu a příbramský mladíček hlavičkoval jen těsně vedle tyče. V 68. minutě se po centru Pilíka třela kolem jihlavské tyče hlavička Bednáře. V 70. minutě z dvaceti metrů napřáhl aktivní Suchan, ale našel jen Hanušovy rukavice. V 74. domácí rozehrávali roh, který v příbramském „vláčku“ našel Zápotočného, jenž hlavičkoval nad břevno. V rozmezí 75. a 83. minutě se hrál oboustranně útočný a zajímavý fotbal, v němž se Vysočina dvakrát musela cítit poškozena poté, co sudí odmávali a odpískali sporné ofsajdové situace. Závěr zápasu náležel příbramskému tlaku, který pramenil zejména ze standardních situací. V 86. a v 90. minutě čechral do vápna nebezpečné centry Zeman, ovšem jeho spoluhráči koncovku nezvládli. V nastaveném čase nejdříve po chybné Hanušově rozehrávce střílel Zeman, ovšem jihlavský gólman si jeho ránu u tyče našel. Chvíli poté mohl rozhodnout po standardní situaci Matějů, ale skákající míč poslal jen do Hanuše.

Hráč utkání za FC Vysočina: 1. Petr Tlustý 40%, 2. Haris Harba 15%, 3. Jan Hanuš 15%, 4. Matěj Hybš 13%, 5. Muris Mešanović 4%, 6. Tomáš Kučera 4%, 7. Lukáš Vaculík 2%, 8. Peter Šulek 2%, 9. Jan Kliment 2%, 10. Jiří Krejčí 2%.

8.kolo | FC Vysočina - Příbram | 0:1
22.kolo | Příbram - FC Vysočina | 1:1