03.05.2019, Redakce

Vysočina vzdala hold jasnou výhrou nad Žižkovem

Vysočina vzdala hold jasnou výhrou nad ŽižkovemFotbalisté FC Vysočina v rámci 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vzdávali hold Armádě ČR a zároveň nutně potřebovali potvrdit roli favorita v duelu proti Viktorii Žižkov. Oba úkoly se jim podařily na výbornou, když už v 1. minutě hráli s výhodou jednoho muže v poli po vyloučení Frizoniho, kterou během osmnácti minut proměnili v pohodlné vedení 0:3. Pod konečné skóre utkání 4:1 (3:0) se dvěma góly podepsali Lukáš Zoubele a Stanislav Klobása. Za hosty střílel Josef Bazal.

Diváci: 1049
FC Vysočina: Vejmola – Petr, Tijani, Chlumecký, Novotný (72. Šefčík) – Šulc, Vaculík (63. Machuča) – Javůrek, Klobása (33. Jawo), Zoubele – Klíma. Náhradníci: Veselý – Vedral, Pavlík, Šumský.
Žižkov: Soukup – Tusjak, Šimek, Žežulka, Muleme – Frizoni – Urbanec, Súkenník (76. Batioja), Rothe – Hejný (67. Mashike Sukisa), Kubala (26. Bazal)

Kouč Radim Kučera oproti utkání s Chrudimí učinil jednu změnu, když místo zraněného Preislera v sestavě figuroval Klíma. Na lavičce se poprvé objevuje dvacetiletý odchovanec a člen kádru juniorky Martin Pavlík

Kdo čekal po slavnostním úvodu duelu ospalý začátek, musel být nesmírně překvapen. Už v 1. minutě totiž dostal Klíma míč mezi obránce a Frizonimu nezbylo nic jiného, než jej těsně před vápnem faulovat – červená karta! K následnému přímému kopu se postavil Vaculík, ovšem svoji parádu z Chrudimi nezopakoval. Proti byl výborným zákrokem exjihlavský gólman Soukup. Čisté konto však udržel jen do 5. minuty. Po zdrařilém jihlavském presinku balón za obranou zleva našel Zoubeleho, jenž se nekompromisně trefil pod břevno a zaznamenal svoji první jarní branku – 1:0! Za pouhé čtyři minuty už to bylo o dvě branky, když se Šulc uvolnil do vápna, našel Zoubeleho a ten nabil Klobásovi, který pálil přesně – 2:0! Tentýž hráč potvrdil svoji kanonýrskou formu posledních kol v 18. minutě, kdy zvýšil už na 3:0 poté, co hlavou usměrnil do sítě přesný centr Novotného z levého křídla. Tím příval branek v první půli skončil. Gólové příležitosti však rozhodně nescházely. Ve 20. minutě zleva znovu centroval Novotný, ale Zoubele se tváři tvář Soukopovi neprosadil. Jihlavský středopolař o chvilku později nezužitkoval ani obdobnou situaci po centru zprava. Ve 40. minutě ke krásné ráně natáhl Javůrek, ale své tělo skvěle protáhl i žižkovský gólman a balón vytěsnil na roh. Ve 43. minutě se mohl hattricku dočkat Zoubele, ale z malého vápna se nedokázal trefit mezi tři tyče.

Druhá půle prakticky rozhodnutého zápasu bohužel poněkud ztratila náboj prvního dějství. Šancí však bylo dost. Po hodině hry vysunul Šulc Zoubeleho, ale ten svůj únik nedokázal zakončit střelou či finální přihrávkou. V 61. minutě se branky poněkud překvapivě dočkali hosté, když se za vápnem hezky uvolnil exjihlavský Bazal a trefil se takřka ideálně – 3:1. Žižkovskou naději hned vzápětí zhasnul Zoubele. Chumecký vyslal kolmicí do vápna Novotného, jenž ve vápně našel zpětnou přihrávkou Zoubeleho a ten z první střelou pod břevno nedal Soukopovi ani clonícím obráncům šanci – 4:1! V 69. minutě mohl první trefu za FCV zaznamenat útočník Jawo, když zleva postupoval na gólmana, zbavil se obránce a svoji prudkou ránu levačkou poslal jen do vzdálenější tyče. V 71. minutě se ke střele z vápna dostal Machuča, ale našel jen náruč Soukupa. V 74. minutě po Javůrkově rohu zakončoval Klíma z malého vápna, ovšem tísněn z první dával nad břevno. V 76. minutě to z přímáku z úhlu zkoušel Javůrek, jenž rozvlnil síť, ovšem jen z její boční strany. V 80. minutě znovu pokoušel gólové štěstí Klíma, ale Soukup byl po střele ze střední vzdálenosti opět na místě. V 85. minutě po delším čase znovu zahrozil Žižkov, ovšem po standardní situaci kulatý nesmysl nedokázal dotlačit do sítě. V nastaveném čase šanci na „bůra“ prováhal Klíma, když nedokázal zakončit ani přesně nalézt před odkrytou brankou Zoubeleho.