23.03.2013, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina vydřela výhru - tři body trefil Rada!

Vysočina vydřela výhru - tři body trefil Rada!Fotbalisté FC Vysočina si první jarní ligovou trefu nachystali na pravý moment. V dohrávce 20. kola Gambrinus ligy jediným gólem Tomáše Rady vydřeli nesmírně důležitou výhru 1:0 (0:0) nad Mladou Boleslaví. Pátý celek tabulky v tomto ročníku zdolali podruhé a zároveň se mohli radovat z premiérové jarní výhry. V neposlední řadě prodloužil jihlavský tým domácí sérii bez inkasované branky na 4 duely.

20.kolo, sobota 23.3.2013, 16:00
1:0
(0:0)
Ml. BoleslavMl. Boleslav

Góly: 50. Rada.
ŽK: Tlustý, Šourek,, Jungr – Nešpor, Johana, Štohanzl.
Rozhodčí: Matějek – Kordula, Peřina.
Diváci: 2370
FC Vysočina: Blažek – Vaculík, Tlustý, Šourek, Čvirik – Masopust (74. Kučera), Rada, Jungr (90. Vaněček), Koloušek, Kosak (65. Tomeček) – Šimonek. Náhradníci: Hanuš – Obert, Vašíček, Josl
Ml. Boleslav: Miller – Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil (79. Ondřejka) – Mareš, Ščuk, Sivrić (65. Sloboda), Jarolím, Štohanzl (90. Synek) – Nešpor

Kouč František Komňacký v sestavě oproti odloženému duelu žádnou změnu neučinil. To hostující trenér Minář sáhl do stoperské dvojice, kde uzdravený Johana nahradil Ševinského.

Zápas nabídl spíše boj o každý metr hřiště, než záplavu gólových šancí. Bylo to logické, neboť dění na hřišti odpovídalo psychicky velice náročnému boji o každý bod do tabulky Gambrinus ligy. Poprvé zahrozil už ve třetí minutě domácí Šimonek, branku ale netrefil. Blízko branky byl v 17. minutě po centru Kosaka Masopust, ale z první střílel vedle branky. Zatímco v úvodních minutách byla aktivnější Vysočina, zbytek první půle patřil hostům. V 18. minutě centr Kysely zakončoval jihlavský odchovanec Štohanzl nad branku. Ve 23. minutě si kapitán Johana naskočil na centr po rohovém kopu a jen těsně minul břevno Blažkovy branky. Šlo o největší šanci prvního poločasu. Mladá Boleslav byla do konce první půle lepším celkem, ale krom několika standardních situací si šanci nevytvořila.

Do druhého poločasu vlétli Jihlavští doslova jako uragán. V kabině došlo patrně k velkému třesku, neboť nastoupilo mužstvo s úplně odlišným nasazením, pohybem a touhou po vítězství. Vykročil za ním Tomáš Rada, který si naběhl na Kolouškův centr z rohového kopu a v 50. minutě rozjásal domácí příznivce – poprvé po dlouhých 411 minutách – 1:0! O další rozruch před Millerovou brankou se postaral Masopust po přihrávce Jungra, gólman hostí byl ale tentokrát pozorný. V 56. minutě Jarolím kopal roh a Johana hlavou opět protáhl pozorného Blažka. Vzápětí se na druhé straně v dobré šanci ocitl Kosak, ale střelu prováhal a přihrávku Šimonek z malého vápna poslal nad břevno. Boleslav v dalších pasážích hry svírala Vysočinu, ale mnoho vyložených šancí si přes úpornou obranu Jihlavy a výborného Blažka nevytvořila. V 67. minutě se Nešpor přes Tlustého a Vaculíka prodral do zakončení, ale jeho střelu k pravé tyči Blažek chytil. V 72. minutě si na centr Jarolíma naskočil Nešpor, ale hlavičkou se netrefil mezi tři tyče. V nastaveném čase byla Vysočina blízko druhé branky. Nejprve střídající Vaněček v nájezdu na Millera volil střelu, kterou hostující gólman hrudí mimo pokutové území vyrazil a následnou situaci ke gólu nedovedli ani Šimonek, ani střílející Vaněček. Na stavu se tak nic nezměnilo a nesmírně důležité tři body zůstaly na Vysočině!

6.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 1:3
20.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 1:0