25.01.2019, Miroslav Fuks

Vysočina vybojovala cennou výhru proti prvoligové Opavě

Vysočina vybojovala cennou výhru proti prvoligové OpavěDva dny po vysoké prohře v Olomouci si fotbalisté FC Vysočina spravili chuť v přípravném duelu proti dalšímu prvoligovému soupeři. Opavu po bojovném výkonu a ve velmi mladé sestavě zdolali 2:3 (1:1), když jihlavské branky zaznamenali Ondřej Machuča z penalty, Filip Novotný a David Komárek.

OpavaOpava
přát., pátek 25.1.2019, 15:00, záznam
2:3
(1:1)

Góly: 27. Zapalač, 68. Stáňa – 44. Machuča z pen., 65. Novotný, 79. Komárek
Diváci: 150
Opava: Fendrich (65. Vyklický) – Helebrand, Simerský, Žídek, Hrabina – Jurečka (57. Bernadina), Zavadil (46. Rychlý), Janetzký (57. Manzia), Řezníček, Zapalač (65. Stáňa) – Smola (65. Juřena).
FC Vysočina: Veselý – Hykel, Křišťál (35. Pojezný), Tlustý (60. Dujmović), Preisler – Machuča, Šumský (46. Komárek) – Šefčík, Smejkal, Novotný – Křivánek. Náhradníci: Vejmola.

Kouč Radim Kučera, jenž v Opavě nastartoval svoji úspěšnou hráčskou kariéru, do utkání nasadil sestavu, která se hned na deseti postech lišila od té, která ve středu nastoupila na Sigmě. Zůstal pouze střední záložník Šumský. Opava, kterou vede exjihlavský trenér Ivan Kopecký, zápasem uzavřela soustředění v Uherském Brodě.

Opava byla v první půli aktivnějším celkem. Vysočina se koncentrovala na defenzívu a rychlé kontry. První nebezpečnou situaci nabídla 7. minuta, kdy odražený míč po standardní situaci napálil dva metry nad břevno jeden z opavských hráčů. V 17. minutě se na levé straně prosadil Zapalač a poslal zajímavý balón na zadní tyč, ovšem nabíhající spoluhráč na něj nedosáhl. Opava se dočkala ve 27. minutě, kdy míč ve vápně zpracoval Smola a přes jednoho ze středových hráčů se balón dostal na roh vápna, kde jej z první napálil Zapalač. Přízemní rána zapadla přesně k tyči – 1:0. Po půlhodině hry se zranil mladý stoper Křišťál, tudíž už v 35. minutě jej nahradil teprve sedmnáctiletý Karel Pojezný. V 37. minutě se do nadějné pozice dostal Hykel, ovšem místo střely zvolil přihrávku a k ohrožení branky se poté nedostal ani Křivánek. Minutu před koncem půle jihlavští vybojovali penaltu, když Novotný uvolnil Šefčíka a ten byl sražen ve vápně. Pokutový kop s přehledem proměnil Machuča – 1:1!

Ve druhém dějství se v bojovném a důrazném duelu na šanci dlouho čekalo. Zrodila se až v 60. minutě po skvělém individuálním průniku Novotného a jeho následném centru, který však Hykel hlavičkoval jen do Fendricha. V 65. minutě byl Novotný odměněn za aktivitu, když si naběhl na přesný centr Preislera z levé strany a z malého vápna z první zavěsil – 1:2! O minutu později skvěle pressoval gólmana Fendricha Smejkal. Středopolař FCV vystihl jeho rozehrávku, ale jeho snaha skončila těsně vedle tyče. Místo toho se na druhé straně zrodilo vyrovnání, když po pravé straně utekl Manzia a přihrál na vápno Stáňovi, jehož technická střela skončila v síti – 2:2. V 73. minutě se přes Preislera uvolnil Helebrand, ale ve velké šanci selhal. Opavská defenzíva v 79. minutě nezvládla Veselého nákop za obranu, nedorozumění využil dobře atakující Komárek a podél vyběhnuvšího gólmana znovu otočil skóre ve prospěch Vysočiny – 2:3. V 82. minutě mohla Opava vyrovnat z rohového kopu, ale hlavička Rychlého šla jen do náruče Veselého. Po zbytek utkání si už velmi mladá sestava FCV cennou výhru pohlídala.