31.10.2009, Miroslav Fuks

Vysočina veze z Třince cenný plusový bod

Vysočina veze z Třince cenný plusový bodPopáté v řadě už Vysočina v Třinci nevyhrála. Svoji neprůstřelnost na horké třinecké půdě však udržela a tak si její fotbalisté do Jihlavy odvezli cenný plusový bod za remízu 0:0. Po brance v bojovném a rušném utkání sahaly oba celky, ovšem smůla či výkony gólmanů Lipčáka a Martina Štěpanovského byly proti nim.

Diváci: 650
Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Hupka, Buzek, Bednarek – Joukl (83. Malíř), Ceplák, Stýskala, Eismann – Onuchukwu (72. Matůš), Doležal (66. Szmek).
FC Vysočina: Štěpanovský - Tlustý, Penc , Kadlec, Caha – Veselý, Šisler (79. Gába), Karlík, Krutý (90. Lovětínský) – Mešanovič (63. Vydra), Tecl.

Kouč Luboš Urban avizoval minimální či žádné změny v sestavě, ovšem nakonec učinil hned tři. Oproti domácímu duelu s Čáslaví zůstal na lavičce Vydra a na pravý okraj zálohy se postavil zkušenější Veselý a zcela se změnil střed zálohy. Místo Lovětínského a Grubera hráli Karlík a Šisler.
Ještě před úvodním hvizdem diváci a hráči uctili chvilkou ticha památku zesnulého Františka Veselého. Třinec utkání zahájil aktivněji, ale obrana Vysočiny bez větších problémů odolávala. V první šanci se objevil v 7. minutě Mešanovič, ale trefil jen Bednarkova záda. Domácí odpověděli velkou šancí, kdy Eismann nadýchaným centrem našel na malém vápně nikým nehlídaného Doležala, který zakončil hodně nepřesně. V 17. minutě se Vysočina vymanila z tlaku a začala hrozit. Po rohu přišel velký závar a hlavička Tecla, kterou kryl Lipčák. Brzy poté přišel jihlavský brejk do rozhozené obrany. Tecl se probíjel do vápna, ale na poslední chvíli jeho pokus zlikvidoval Buzek. Následovaly nezáživné minuty, které rázně ukončila v 31. minutě nádherná střela Tecla z 20ti metrů. Bohužel, míč z jeho kopačky orazítkoval břevno. V 38. minutě svitla naděje pro Třinec, ale Stýskalův trestný kop z rohu vápna mířil jen do jihlavské zdi. Na druhé straně zkoušel štěstí z 25 metrů Šisler. Jeho prudká rána prolétla asi dva metry vedle tyče. Zbytek podprůměrné první půle už příliš vzruchu nepřinesl a tak skončila 0:0.
Úvod druhé části patřil spíše Vysočině. Ve 49. minutě se do nadějné šance řítil hostující Tecl. Dlouhým sprintem se prodral až na malé vápno, kde jej čistým skluzem zpacifikoval Hrdlovič. V 56. minutě zahrozil Stýskala, který utekl po pravém křídle, předložil míč na osmý metr pro Doležala, který ale na kulatou merunu ve skluzu nedosáhl. V téže minutě zahrával trestný kop z 25 metrů kapitán Kadlec a prudkou přízemní ránou vylekal Lipčáka. Rušný fotbal pokračoval a v 60. minutě byl blízko gólu Nigerijec Onuchukwu. Po centru Bednarka z levého křídla hlavičkoval do tyče! Kolem 70. minuty byl Třinec aktivnějším mužstvem, ale nakopávané centry ze stran neměli proti jihlavské obraně a gólmanovi Štěpanovskému naději na úspěch. V 75. minutě mohl opět skórovat Tecl. Šisler ho vysunul českou uličkou, ale Tecl z 10 metrů trefil jen Lipčákovy rukavice. O minutu později se agilní Tecl probil do šance na levé straně, prudce vypálil, ale míč šel asi dva metry mimo. V rozmezí 79. a 81. minuty ve vápně dvakrát upadl Vydra. Dle mínění sudího k faulům nedošlo. Utkání spělo k závěru. Rozhodnutí mohlo padnout v 86. minutě po skrumáži před jihlavskou brankou, kdy si centr Malíře málem srazil do sítě Štěpanovský. Nervózní konec už další velké nebezpečí před brankami nepřinesl.