24.10.2010, Miroslav Fuks

Vysočina veze důležitou výhru z Hlučína!

Vysočina veze důležitou výhru z Hlučína!Fotbalisté FC Vysočina zvládli nesmírně důležitý duel na půdě FC Hlučín! Po třech remízách ze vzájemných zápasů tohoto soka udolali 2:3 (0:2), když se v 29. a 69. minutě trefil Martin Bača a v 34. minutě zyvšoval na 2:0 z penalty Filip Dort. Domácí hráli od 34. minuty v deseti, přesto duel dokázali v závěru zdramatizovat. Jihlavské vítězství však bylo zcela zasloužené.

Diváci: 500
Hlučín: Václavík - Coufal, Bogdaň, Ulma, Mareš - Vaněk (52. Ondrušík), Milutinovič (60. Hošek), Hrtánek, Bartošák - Gulajev, Cousens (74. Zahálka).
FC Vysočina: Svoboda - Gabriel, Tlustý, Halama, Gavrič – Dolejš (88. Zelinka), Gába, Dort, Krutý (62. Görner) – Tecl (72. Veselý), Bača.

Trenér Josef Vrzáček ve své premiéře v roli hlavního kouče na jihlavské lavičce učinil hned několik změn v základní sestavě. V brance dostal poprvé důvěru zkušený Svoboda. Do obrany se vrátil uzdravený Gabriel a místo tak nezbylo na Šimáčka, neboť do stoperské dvojice se vrátil Tlustý. V útoku operovali Bača a Tecl, přičemž na lavičce zůstali Šimonek a Görner.

Začátek utkání byl plný nepřesností na obou stranách. Ve chvíli, kdy Hlučín začal být aktivnější, přišel ve 29. minutě nepovedený odkop Ulmy, který poslal do brejku Baču, jenž nadvakrát dokázal překonat Václavíka v brance domácích. Za pár minut se snažil Bartošák na brankové čáře zachytit střelu Gáby, za hraní rukou byl vyloučen a navíc se kopala penalta. Pokutový kop bez problémů proměnil hostující kapitán Dort a dostal svůj tým do dvoubrankového vedení. V závěru poločasu ještě z úhlu nebezpečně vystřelil Tecl, ale Václavíka nepřekvapil.

Jihlavští měli hru ve druhé půli pod kontrolou, ovšem bojující Hlučín uměl i v deseti zahrozit. V 55. minutě spálil obrovskou příležitost Gulajev, jenž nedokázal prostřelit Svobodu. Vysočina si vypracovala hned několik šancí, z nichž největší měl v 58. minutě Dort, jehož umístěná střela jen o pár čísel minula levou tyč hlučínské svatyně. V 69. minutě zvýšila Vysočina svůj náskok už na 3:0, když Bača v pohodě doklepl míč za Václavíka. Domácí však ani poté nesložili zbraně a o osm minut později dokázali snížit, když povedenou individuální akci Hoška dokončil Gulajev. Dvě minuty před koncem ještě vykřesal Hlučín jiskřičku naděje. Po standardní situaci přišel závar před jihlavskou brankou, z něhož si dal Bača nešťastný vlastní gól. Na zasloužené výhře FC Vysočina se už nic nezměnilo a jihlavští si odvezli tři cenné body.