29.04.2012, Miroslav Fuks

Vysočina veze cenný bod a je druhá!

Vysočina veze cenný bod a je druhá!Vysočina využila šanci na druhou příčku II. ligy, když po bezbrankové půli remizovala na půdě MFK OKD Karviná 1:1. Skóre utkání otevřel v 61. minutě zkušený bývalý bosenský reprezentant Vladavić, ovšem snahu Vysočiny o vyrovnání dokázala korunovat v 79. minutě Igor Obert, který se šťastně trefil po odraženém míči z rohového kopu. Jihlavští fotbalisté jsou nyní na postupovém místě a udělají maximum pro to, aby už z ní nespadli!

Diváci: 1850
Karviná: Paleček – Hrtánek, Bolf, Hoffmann, Knötig – Ciku, Savić, Jursa, Vladavić – Gonda (73. Bartozel), Vrána (85. Juřena).
FC Vysočina: Blažek – Obert, Tlustý, Komárek (66. Sedláček), Šilinger (86. Gavrić) – Karlík, Halama – Gabriel (70. Veselý), Kučera, Mešanović – Tecl.

Trenér Roman Pivarník se musel obejít jak bez karetních hříšníků Velického, Jungra a Vaculíka, tak i bez zraněného Helíska. Naopak už byl fit Obert, který se postavil na pravý kraj obrany, po menší odmlce se mezi stopery zařadil Komárek a do zálohy Gabriel. Do role defenzivního záložníka se vysunul Halama.

Za velkého tepla se hrálo opatrně. První nebezpečnou příležitost přinesla 15. minuta, kdy byl pět metrů před vápnem faulován Mešanović a Jihlava měla možnost zajímavého přímého kopu. Ten zahrával Halama a jeho pokus skončil jen na rohu. Mnohem nebezpečnější situaci přinesla minuta 18. Karlík vysunul za obranu nabíhajícího Tecla, ten se ve vápně prosadil přes Bolfa a namířil si to do souboje s gólmanem Palečkem. Míč si pustil do kličky doprava a po střetu s Palečkem upadl. Podlemnohých pokutový kop, podle sudího hra pokračovala. Hosté byli aktivnějším celkem, ovšem její snaha přinesla jen několik rohů. Ty však, i s ohledem na intenzivní vítr, nebyly zahrávány ideálně a nebezpečně. V 26. minutě zahrozila i Karviná, když se po levém křídle prosadil Vladavić, ovšem gólman Blažek ho zastavil. Bývalý bosenský reprezentant zahrozil i ve 29. minutě po kombinaci s Hrtánkem. Vypálilz úhlu, jenže Blažek byl opět připraven. Dvě minuty před koncem se domácí solidně zaplněné ochozy dožadovaly pokutového kopu po souboji ŠIlingera s Cikem. Sudí Nenadál však prosby Karviné nevyslyšel.

Úvod druhého dějství přinesl nebezpečnou střelu Vrány po chybném odkopu Tlustého. Jeho projektil však letěl nad břevnem. V 57. minutě zahrozila Vysočina. Po autovém vhazování se vpravo uvolnil Tecl a dal míč pod sebe na nabíhajícího Oberta. Jeho pokus z prostoru penalty však byl zablokován. V 59. minutě Kučera vysunul za karvinskou obranu Mešanoviće, který mohl z úhlu vypálit. Branku však netrefil. V 61. minutě platilo klasické „nedáš, dostaneš" a radovala se domácí Karviná. Dlouhý míč prodloužili jihlavští stopeři hlavou na nabíhajícího Vladaviće, který sám před Blažkem volil přesnou a pohotovou střelu - 1:0. Vysočina zareagovala zvýšenou snahou a zařazením Sedláčka s Veselým, ovšem šancí proti zkušené obraně Karviné nepřibývalo. Jihlavské vysvobození přinesl jeden z mnoha rohů. Paleček ho vyboxoval za vápno k volnému Obertovi, který vystřelil, a jeho tečovaný přízemní pokus se od tyče odrazil do sítě - 1:1. Zároveň tak odložil nasazení mladíka Vacka v jihlavském dresu. Karviná chtěla tři body a tlačila se do útoku. Blízko kýžené trefě byla v 84. minutě, kdy Jihlavě pořádně zavařila. Jenže bez efektu. V 86. minutě Vysočina rozjela pěkný brejk, kdy přes Kučeru a Sedláčka šel míč na nabíhajícího Veselého, který do tandemu ideálně vysunul Oberta. Jeho přízemní náhra mířila na Tecla, jenže u míče byl dříve Bolf, který odkopl na roh. V 90. minutě mohl rozhodnout Tecl. Prodral se přes Hrtánka a vypálil. Paleček však jeho ránu vyrazil dobíhající Mešanović vydřel jen roh. Vysočina už cennou remízu udržela i přes závěrečnou snahu domácích borců.

11.kolo | FC Vysočina - Karviná | 1:1
25.kolo | Karviná - FC Vysočina | 1:1