24.01.2015, Miroslav Fuks

Vysočina veze cennou výhru z Mladé Boleslavi

Vysočina veze cennou výhru z Mladé BoleslaviFotbalisté FC Vysočina dosáhli na první výhru v zimní přípravě, když na půdě Mladé Boleslavi zvítězili výrazně 0:3 (0:2). Dvě branky do sítě čtvrtého celku SYNOT ligy zaznamenal Jan Kliment a úvodní branka utkání byla vlastní z kopačky Kysely.

Diváci: 70
Ml. Boleslav: I.půle: Hruška – Kysela, Navrátil, Hůlka Bořil – Ščuk, Charizopulos – Duriš, Magera, Končal – Wágner II. půle: Šeda – Geissler, Kúdela, Koch, Thalamy – Šisler, Serenkov – Zahustel, Ladra, Vukadinovič – Subbotin.
FC Vysočina: I. půle: Hanuš – Kukoľ, Tlustý, Krejčí, Hybš – Fulnek, Demeter, Bello, Šulek – Kliment, Kosak. II. půle: Kotnour – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Urbánek – Batioja, Fulnek (70. Bello), Demeter (61. Kučera), Vaculík – Kliment, Harba.

Vysočina se musela vypořádat s celou řadou absencí, ovšem ani domácí tým kouče Karla Jarolíma nebyl kompletní. Domácí do zápasu vstoupili aktivněji a drželi míč, ovšem Vysočině brejková taktika vycházela skvěle. Už v 6. minutě se hosté ujali vedení, když po rychlé akci Kukoľ uvolnil Klimenta do vápna, který předložil gólovou přihrávku nabíhajícímu Šulekovi, ovšem ještě před ním uklidil míč do sítě dobíhající domácí bek Kysela – 0:1. Domácí se snažili o kombinaci a nátlakovou hru, vypracovali si několik nebezpečných standardních situací a závarů, ovšem vyložené šance na jejich straně nepřicházely. Naopak hosté se snažili využít každé příležitosti k rychlým kontrům. Například v 15. minutě prošel mladoboleslavskou obranou Kosak, ovšem gólman Hruška jeho ránu dokázal vyrazit. V 17. minutě jihlavskému realizačnímu týmu zatrnulo, když Wagner nešetrně zajel do gólmana Hanuše, který byl u míče dříve a ze srážky si odnesl krvavé šrámy na stehně. První půli však podle plánu dochytal. Ve 24. minutě mohl vyrovnat slovenský reprezentant Ďuriš, ovšem jeho hlavičku Hanuš vytěsnil. Ve 29. minutě se po kombinaci Bella s Fulnekem dostal ke střele Kosak, jenže mířil nad. Mnohem větší šanci měl po dalším brejku v 31. minutě Bello, který dostal ideální přihrávku od Kosaka na malé vápno, ale z první netrefil rozevřenou branku a střílel vedle. Hosté se však brzy druhé trefy dočkali, když Bello poslal za obranu Klimenta, který tísněn stoperem a vybíhajícím gólmanem vyslal přesnou pomalou střelu k zadní tyči. Domácí obránci míč dobíhali marně – 0:2.

Druhé dějství nabídlo méně šancí a pohledných akcí. Vysočina byla lepším celkem a bez větších potíží kontrolovala příjemné vedení. To navíc dokázala navýšit v 66. minutě, kdy Fulnek vysunul do křídla Vaculíka, který na hranici vápna našel Kliment, který z první pálil tvrdě a nechytatelně pod břevno – 0:3. Domácí mohli snížit v 80. minutě, jenže střela mladoboleslavského útočníka se od tyče odrazila zpět do pole. Vysočina byla dokonce blízko čtvrté branky, když v 84. minutě Kučera potáhl míč, poslal do šance Harbu, který se zbavil obránce a z první ve velké šanci vypálil těsně vedle Šedovy branky. Na skóre zaslouženého vítězství FC Vysočina se už nic nezměnilo.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Přinášíme vám hodnocení ze strany střelce dvou branek Jana Klimenta a trenéra Luďka Klusáčka.

„Jsme rádi za vítězství, nicméně výhru z přípravy nechceme přeceňovat. Rozhodně to ale byl náš dosud nejlepší výkon v přípravě, navíc proti velmi dobrému soupeři. Obrovským pozitivem bylo, že jsme mohli hrát na přírodní trávě s klasickými rozměry hřiště, což nepochybně prospělo úrovni zápasu,“ zhodnotil zápas trenér Luděk Klusáček, jenž okomentoval netradiční nasazení Jana Klimenta na post hrotového útočníka: „Kliment vstřelil dvě branky a utkání se mu na postu hroťáka povedlo. Nicméně vzhledem k jeho typologii jsem už dříve o této variantě přemýšlel. Post útočníka by pro něj mohl být alternativou. Uvidíme, budeme s touto variantou dále pracovat.“ Jihlavský kouč se vyjádřil i k dalšímu programu svého mužstva: „Před sebou máme kratší tréninkový týden a středeční utkání se Spartou. Poté už v sobotu letíme na herní soustředění do Turecka, kde nás čekají tři kvalitní zahraniční soupeři. Do té doby dozná naše tréninková náplň posun více k taktice, intenzitě a rychlosti. Navíc musíme učinit zeštíhlení kádru,“ uzavřel Klusáček svůj komentář.

13.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 6:1
27.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 1:1