22.11.2014, Miroslav Fuks

Vysočina vedení neudržela a z Liberce veze cenný bod

Vysočina vedení neudržela a z Liberce veze cenný bodFotbalisté FC Vysočina neprohráli ani v šestém duelu pod vedením kouče Romana Kučery. Na půdě Slovanu Liberec dokázali odskočit do velmi nadějného vedení 0:2, když se v první půli trefil Tomáš Kučera a ve druhém dějství vedení navýšil Muris Mešanović. Cenný tříbodový import ze severu Čech se však nekonal, neboť domácí v poslední čtvrthodině dokázali srovnat na 2:2. Vysočina tak v Liberci uhrála třetí remízu z dosavadních čtyř vzájemných zápasů na stadiónu U Nisy.

Diváci: 3477
Liberec: Kolář - Mudra, Sackey, Karišik, Fleišman - Obročník (75. Hamuľak), Ďubek - Delarge, Jarolím (46. Luckassen), Kolár (59. Hadaščok) - Šural. Náhradníci: Hroššo – Dydowicz, Egert, Soungole. Trenér Samuel Slovák.
FC Vysočina: Hanuš – Vaculík (37. Marek), Kryštůfek, Krejčí, Hybš – Kučera, Jánoš - Fulnek, Harba, Kukoľ (54. Masopust) – Mešanović (81. Tlustý). Náhradníci: Blažek – Bello, Kliment, Kosak. Trenér Roman Kučera.

Kouč Roman Kučera sáhl v Liberci k jedné vynucené změně v základní sestavě oproti vítěznému duelu proti Plzni. Zdravotně indisponovaného Petera Šulka nahradil v úloze podhrotového útočníka Haris Harba.
Po krkolomné rozehrávce Kučery se v 8. minutě dostal k první střele zápasu uzdravený Šural, ale přízemní ranou z dvaceti metrů Hanuše nevystrašilo. To první střela hostí byla mnohem efektivnější! Ve 12. minutě potáhl rychlý brejk po pravé straně Vaculík, na střed hřiště vrátil míč Kučerovi, který bez přípravy vyslal přízemní střelu z pětadvaceti metrů doprostřed brány, která pod tělem chybujícího gólmana Koláře proklouzla do sítě – 0:1! Ve 21. minutě zahrozil i Slovan, když Kolářovu nepřesnou střelou tečoval Delarge, ovšem v těžké pozici poslal kulatý nesmysl z deseti metrů hodně nad břevno. Kolem první půlhodiny hry měli domácí k dispozici tři rohové kopy v rychlém sledu, ovšem jihlavská obrana je vždy dokázala odvrátit. V 37. minutě musela Vysočina nuceně střídat, když podobně jako proti Plzni musel odstoupit Vaculík, kterého nahradil Marek. Ve 41. minutě se k tvrdé střele ze čtyřiceti metrů odhodlal Karišik, ovšem jeho projektil letěl vedle pravé tyče. O minutu později měli domácí šanci na brejk, který po pravém křídle potáhl Mudra a na zadní tyč vyslal prudký střílený míč, na nějž však tísněný Delarge nedosáhl. Slovan měl v závěru prvního dějství územní převahu a několik standardních situací, ovšem k vážnému ohrožení jihlavské branky se nedostal. Do kabin se tak šlo za vedení Vysočiny 0:1.

Domácí do druhé půle nahradily Jarolíma Luckassenem a začali hodně aktivně. V 50. minutě se ke střeleckému pokusu uvolnil Šural, ale z velkého úhlu měl vychýlenou mušku. V 53. minutě se do míče krásně opřel Fleišman, ale z třiceti metrů branku hodně minul. V 56. minutě Masopust výborně poháhl rychlou akci, uvolnil vpravo Harbu, který se však zamotal do osekávaček a pouze přihrával do vápna. Zde se v nadějných pozicích octil hned několik jihlavských fotbalistů, ale ze závaru vytěžili jen roh. A z něj v 57. minutě zahřmělo podruhé! Hybš našel na přední tyči nabíhajícího Mešanoviće, který pohotovou tyči našel skulinku mezi tyčí a gólmanem Kolářem – 0:2! Po hodině hry rozehrával Hybš volný přímý kop, který ve vápně nalezl Mešanoviće. Bosenský kanonýr se dostal k akrobatickému zakončení, které však zasáhlo jen domácího obránce. V 65. minutě pohotový Fulnek uvolnil do velké šance Harbu, který však místo střely či nahrávky zvolil kličku, která mu nevyšla. Vysočina měla namále po závaru v 72. minutě, ovšem Ďubekovo zakončení bylo hodně nedůrazné. V 74. minutě vybojoval Mešanović míč na Sackym, vyslal do samostatného úniku Harbu, který však Koláře nepřehodil. V 75. minutě pak v obdobné možnosti pálil nad břevno Delarge. V 78. minutě Delarge výborné potáhl rychlou akci středem hřiště, na pravém křídle uvolnil Šurala, který si počkal a na zadní tyč propálil jihlavské obránce i Hanuše – 1:2. V 82. minutě Slovan zle svíral obranu hráčů ve žlutém, kteří však nebezpečnému závaru a pokusu Hamuľaka odolali. V 87. minutě se domácí dostali k přímému kopu z nepříjemné pozice, jenže kapitán Šural přestřelil. Chvíli poté se Šural znovu dočkal ke střele z pravého křídla, ale tentokrát ho Hanuš vychytal. V 90. minutě nejdříve Vysočina promarnila velmi nadějný brejk a prakticky vzápětí Luckassen uvolnil do velké šance Delargeho, jenž velmi těsně minul zadní tyč! Domácí se v nastaveném čase dočkali odměny za svoji enormní snahu, když se po biliáru v jihlavském vápně balón odrazil k Hadaščkovi, který už měl podél Hanuše lehkou pozici – 2:2. Nervózní závěr už žádné šance nepřinesl a tak se oba celky rozešly smírně. Na straně Vysočiny nepochybně zavládlo zklamání. Velmi cenná výhra ze severu Čech byla strašně blízko.

15.kolo | Liberec - FC Vysočina | 2:2
29.kolo | FC Vysočina - Liberec | 4:0