06.08.2021, Michal Růžička

Vysočina ve 3. kole remizovala s Duklou

Vysočina ve 3. kole remizovala s DuklouVysočina Jihlava nedokázala proti pražské Dukle využít dlouhou přesilovku, když byl v 11. minutě vyloučen dukelský Jan Peterka. Vysočině scházela k úspěchu hlavně přesná koncovka, ale přes pevnou obranu pražské Dukly si hráči Jihlavy vypracovali řadu zajímavých příležitostí. Oba týmy tak ve Fortuna národní lize nadále zůstávají neporažené.

Diváci: 635
FC Vysočina: Vejmola – Křišťál, T. Vlček, Pojezný, T. Svoboda – Tureček (74. Křivánek), Shudeiwa (84. Chocholatý) – Selnar, Zoubele (C) (74. Franěk), Peřina (62. Arroyo) – Vedral (62. Araujo-Wilson). Náhradníci: Jágrik – Araujo-Wilson, Křivánek, Štefánek, Franěk, Chocholatý, Arroyo.
Dukla Praha: F. Rada (C) – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – J. Peterka, Cienciala (17. Kozma), David Kozel (81. Doumbia), S. Faleye, Buchvaldek (81. Kim) – Fábry (57. Šebrle). Náhradníci: Šťovíček – Kovernikov, Doumbia, Kozma, Šebrle, Kim, Pázler.

V souboji dvou sousedů ze středu loňské tabulky Fortuna národní ligy se na Stadionu v Jiráskově ulici utkali hráči Jihlavy a Dukly Praha. Jednalo se o souboj dosud neporažených celků, a tak se zápas dal označit za šlágr třetího kola druhé nejvyšší soutěže. Ani jeden z trenérů tak logicky nesáhl k výraznějším změnám, na straně domácích se ovšem do základní sestavy vrátil matador Lukáš Zoubele.

Již v 11. minutě přišel první zásadní moment utkání. Filip Vedral se řítil do gólové příležitosti, kterou nedovoleně hasil Peterka, jenž po zásluze viděl červenou kartu. Nebezpečnou standardní situaci rozehrál Jakub Selnar, ale trefil jen před sebou stojící zeď.  Iniciativu následně podle očekávání převzala Vysočina, ale k zápisu do střelecké listiny chyběla hráčům potřebná kvalita ve finální fázi. Za zmínku stála pouze hlavička Vedrala z 18. minuty, se kterou si však hostující kapitán Filip Rada bez větších problémů poradil. Ve 29. minutě z pravé strany přiletěl do vápna míč, ale Lukáš Zoubele měl zakončení již na dlouhou nohu. Ve 35. minutě se dostal do zakončení Tomáš Svoboda, ale touhle slabou střelou nemohl Filipa Radu ohrozit. První půle skončila 0:0.

Hned zkraje druhé půle měl příležitost Sunday Faleye, ale jeho projektil z hranice šestnáctky jen těsně minul břevno branky Luďka Vejmoly. V 50. minutě se dostal ve vápně k hlavičce Lukáš Zoubele, ale byl již v záklonu, takže jeho pokus neměl naději na úspěch. O dvě minuty později se dostal na hranici velkého vápna ke střele Jakub Selnar, ale jeho pokus šel nad bránu. V 70. minutě se dukelský útočník Faleye přimotal do zajímavé šance, když jen těsně na jeho přihrávku před bránu nedosáhl Lukáš Buchvaldek. V 80. minutě rozehrál z levé strany rohový kop Jakub Selnar, do zakončení se dostal Tomáš Vlček, ale jeho pokus zamířil nad bránu. V 81. minutě si domácí Vysočina vytvořila největší šanci na změnu dosavadního skóre. Radek Křivánek byl sám na hranici vápna, ale míč poslal vysoko nad bránu.  V 83. minutě se dostal do vápna Vojtěch Křišťál, snažil se z pravé strany vystřelit na vzdálenější tyč, ale netrefil bránu.

„Samozřejmě nám ten bod zhořkl, protože jsme hráli téměř 80. minut do deseti. Na druhou stranu se vyloučením zápas změnil. Soupeř se stáhne do hlubokého postavení. Snažili jsme se je 80. minut dobývat a nebyli jsme tam dostatečně přesní. Chyběl nám kvalitnější první dotek, důraz v zakončení, častější centr a větší tlak v šestnácte. Je potřeba říct, že soupeř to nevzdává a vyráží do rychlých protiútoků. Věděli jsme, že je v tomhle Dukla silná a umí zahrozit. Měli jsme tam několik závarů, které jsme museli vyřešit. V těchto situacích si hráči počínali dobře a zvládli jsme to. V utkání chyběl gól. My jsme na to tlačili. Hráči se vydali na maximum. Viděl jsem osmnáct hráčů, kteří jdou za vítězstvím. Dneska to prostě nestačilo a bereme bod,“ okomentoval dnešní remízu jihlavský trenér Jan Kameník

V dalším programu Vysočinu budou čekat utkání MOL Cupu. Vysočina pocestuje do Polné.

Zápas se odehraje 11.08.2021 18:00.

3.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 0:0
17.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 1:2