27.03.2015, Miroslav Fuks

Vysočina si proti Bohemians připsala přesvědčivou výhru

Vysočina si proti Bohemians připsala přesvědčivou výhruPřípravný zápas FC Vysočina proti Bohemians, jenž oběma týmům vyplnil aktuální reprezentační pauzu, skončil nečekaně výrazným vítězstvím domácího celku. Jihlavský tým nastoupil v kombinované sestavě s řadou mladých hráčů, přesto utkání od 25. minuty ovládl a nakonec zvítězil přesvědčivě 4:0 (1:0), když dvakrát skóroval Haris Harba a jednou se trefili Marek Jungr a Augusto Batioja.

Diváci: 110
FC Vysočina: Kotnour – Kukoľ (46. Marek), Tlustý (46. Pedro), Štěpánek, Šulek (46. Klusák) - Jungr, Demeter, Nerad (61. Kučera), Batioja – Kliment, Harba. Náhradníci: Hanuš.
Bohemians 1905: I. poločas: Zlámal - Pauschek, Jindřišek, Šmíd, Havel - Moravec, Jarolím, Rada, Bartek - Bratanovič - Lietava. II. poločas: Švenger - Havel, Žaloudek, Šmíd, Gajič - Cicman, Jarolím, Hubínek, Mosquera - Lietava - Mikuš.

Jihlavští trenéři do utkání nasadili velice kombinovanou a ofenzivně laděnou sestavu. Poprvé k utkání v jihlavském dresu vyběhl exbohemácký středopolař Nerad, šanci v základu dostal mládežnický reprezentant Štěpánek a do utkání zasáhli členové kádru juniorky Klusák a Pedro.

První nebezpečnou střelu zápasu si v 8. minutě připsal Rada, který z voleje napálil z dvaceti metrů odražený míč. Razance ani směr mu však nevyšly. Sehranější a zkušenější hosté v první čtvrthodině častěji drželi míč, Jihlavané se soustředili na rychlé kontry. V 19. minutě poslal Jarolím do křídla Moravce, který byl u míče dříve, než gólman Kotnour, ale hostující hráč svůj lob poslal hodně mimo tři tyče. Ve 23. minutě se hosté prokombinovali do velké příležitosti, kdy uvnitř pokutového území z úhlu střílel Lietava, ale trestuhodně přestřelil. Domácí se postupně osmělovali a herní převahu si začali vytvářet až zhruba od 25. minuty. Nejblíže brance byli ve 33. minutě utkání, kdy Pauschek fauloval Klimenta na hranici pokutového území a Kukoľ následný nadějný přímý kop poslal těsně vedle tyče. V 35. minutě Nerad šikovně vysunul za stopery Harbu, který však Zlámala prostřelit nedokázal. V 39. minutě překvapil rozehrávkou standardní situace Šulek, za vápnem našel Kukoĺa, který placírkou vyslal střelu, kterou dokázala zablokovat hostující defenzíva. Ve 41. minutě na pravé straně zakombinovali Kukoľ a Nerad, přičemž druhý jmenovaný posla do vápna přízemní střílený centr, jenž našel Jungra. Ten střílel pohotově na první tyč, ale Zlámala nezaskočil. Vysočina se za svůj herní vzestup dočkala odměny ve 42. minutě, kdy Kukoľ vybojoval rohový kop a následně jej posadil přesně na hlavu Harby – 1:0. Ve 44. minutě vyslal Kukoľ Klimenta do samostatného nájezdu na Zlámala, ovšem exolomoucký gólman domácího útočníka z úhlu vychytal. Klokani mohli zcela v závěru prvního dějství vyrovnat po rohovém kopu, kdy jeden z domácích hráčů vyhlavičkoval balón z brankové čáry.

Do druhé půle vystřídaly oba celky, ovšem mnohem více se to projevilo na hře Bohemians, která měla sestupnou tendenci. Vysočina zlepšila kombinaci a nadále byla velice nebezpečná z rychlých brejků. V 54. skončil jeden z nich druhou brankou v síti Bohemians, když Jungr dostal míč za obranu, dobře si ho převzal a chytrou střelou poslal balon nad padajícím Švengrem za jeho záda – 2:0. Domácí prahli po navýšení skóre, což se povedlo o osm minut později, když Harba s Demeterem rychle rozehráli rohový kop, který do sítě usměrnil Batioja – 3:0. Chvíli poté svůj dobrý výkon vyšperkoval druhou trefou v utkání Haris Harba. Podobně jako Jungr dostal balón za obranu, nenechal se oddělit od míče a přesnou ranou k tyči zvýšil na 4:0. Za hosty mohl snížit v 72. minutě Mikuš, ale brankář Kotnour byl u tyče včas. Zbývající minuty zajímavého duelu nabídly ofenzívní aktivitu na obou stranách, která však ke změně skóre nevedla.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenéra Luďka Klusáčka přinášíme i názory střelce dvou branek Harise Harby a ještě nedávného hráče Bohemians Petra Nerada.

12.kolo | Bohemians 1905 - FC Vysočina | 2:1
26.kolo | FC Vysočina - Bohemians 1905 | 1:2