09.03.2012, Jaroslav Wollmann & Miroslav Fuks

Vysočina si doma poradila s Čáslaví

Vysočina si doma poradila s ČáslavíPřed zraky necelých dvou tisícovek lidí nastoupila třetí Vysočina proti třinácté Čáslavi. Jako první mohli jít do vedení hosté, ale Hejný nechal Blažka vyniknout. Jihlavané se poprvé prosadili ve 39. minutě, kdy se trefil Muris Mešanović. Ve druhém poločase navýšil skóre kapitán Stanislav Velický a na konečných 3:0 upravil po překrásné akci Stanislav Tecl. Vysočina si zcela po zásluze do tabulky připisuje tři body.

18.kolo, pátek 9.3.2012, 18:00
3:0
(1:0)
ČáslavČáslav

Góly: 39. Mešanović, 60. Velický, 65. Tecl.
ŽK: Obert, Velický - Špidlen, Džafič.
Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Pilný.
Diváci: 1980
FC Vysočina: Blažek - Obert (85. Kliment), Tlustý (46. Komárek), Halama, Gavrić - Helísek (81. Veselý), Jungr, Velický, Kučera - Mešanović, Tecl
Čáslav: Ducheček - Špindlen, Karal, Němeček, Kunášek - Šturma (68. Džafič), Prášil, Mojdl, Čertík (77. Kaňák) - Szmek, Hejný (74. Fikejz)

Kouč Roman Pivarník do základní sestavy dle očekávání nasadil Stanislava Tecla, kterému uplynul karetní trest a též ukázal na stopera Petra Tlustého. Místo v úvodní jedenáctce tak nezbylo na útočníka Tomáše Sedláčka a stopera Martina Komárka. Ten se však na hřiště dostal ve 2.půli, neboť Tlustý musel zdravotními problémy odstoupit. Na hřišti se neobjevil ani zraněný levý bek Jan Šilinger, kterého fanoušci mohli spatřit jen při poločasovém prodeji suvenýrů ve Fanshopu. Doplňme, že v závěru tohoto utkání si ligovou premiéru v dresu FCV odbyl mládežnický reprezentant Jan Kliment.

První půlhodina přinesla aktivitu domácího celku a bojovný a soustředěný výkon Čáslavi. Ta se nikam nehnala, ovšem byla to ona, kdo si připsal první velkou šanci zápasu. Ve 30. minutě chybovala jihlavská obrana, Hejný se zjevil sám před Blažkem, ovšem toho nechal vyniknout a hvězda jihlavské sestavy si vyslechla první aplaus od domácích diváků. Na druhé straně o devět minut později vyzval Tlustý ke sprintu Oberta, ten ustál souboj s Kunáškem, odcentroval a na míč si naběhl Mešanović a přízemní technickou střelou skóroval.

Vstup do druhé půle měli lepši favorizovaní domácí fotbalisté. V 54. minutě Tecl utekl po pravé straně, přihrál do vápna Mešanovićovi, ten však tísněn zakončoval nad. O 4 minuty později předvedl nádherné sólo přes polovinu hřiště Kučera, vysunul Helíska, jenže u míče byl dříve gólman Ducheček, Vysočina se uklidňující druhé branky dočkala v 60. minutě, kdy Gavrić rozehrál standardní situaci, balón se přes Komárka dostal ke Kučerovi, který přesným centrem na zadní tyči přesně našel kapitána Velického, který zvýšil na 2:0. O pět minut později utekl všem obráncům Tecl, šel sám na čáslavského gólmana Duchečka, šťasně si ho obhodil a bez problémů skóroval do prázdné brány – 3:0. Zbývající minuty příliš vzruchu nepřinesly. Vysočina trochu polevila a hlídala si čisté konto. To uhájila i poté, když hosté v 90. minutě po rohovém kopu trefili břevno. Na zasloužené výhře žlutých barev se každopádně nic nezměnilo.

4.kolo | Čáslav - FC Vysočina | 0:0
18.kolo | FC Vysočina - Čáslav | 3:0