10.07.2010, David Zeman

Vysočina sehrála vyrovnaný duel s Hradcem s Bačou v sestavě

Vysočina sehrála vyrovnaný duel s Hradcem s Bačou v sestavěV dalším přípravném utkání se Vysočina, v jejímž dresu se představil i Martin Bača, utkala s Hradcem Králové, který na konci sezóny oslavil postup do první ligy. Pro domácí byl zápas s Vysočinou generálkou před ligovou premiérou proti Spartě. O výsledku 2:2 rozhodli za Jihlavu Karol Karlík a Karel Zelinka, po dvou přihrávkách Stanislava Tecla, za Hradec skórovali Radek Hochmeister a těsně před koncem vyrovnal na 2:2 Marek Jandík.

Hradec KrálovéHradec Králové
přát., sobota 10.7.2010, 18:00
2:2
(0:0)

Góly: 65. Hochmeister, 90.+1 Jandík - 76. Karlík, 86. Zelinka.
Diváci: 360
Hradec Králové: Lindr - Karal (77. Jandík), Pávek (62. Rezek), Wozniak - Poděbradský (66. Pokorný), Janoušek (62. Kasálek), Hochmeister, Fischer - Dvořák (62. Tomašák), Pilař (53. Kocourek), Černý (77´Nemček)
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel (60. Veselý), Tlustý, Šimáček, Gavrič (80. Kosak) - Vaculík (68. Karlík), Halama (46. Gába), Görner (46. Zelinka) - Dolejš (46. Tecl), Bača (60. Simr), Krutý (75. Demeter).

„Pro Hradec to byla generálka, jsou v jiné fázi přípravy, už za týden vlastně hrají první zápas. Utkání ovlivnilo velké vedro, byl to takový až pěší fotbal, hodně taktický a poziční. My jsme se nechtěli do ničeho pouštět, protože v tomhle teplu hrát hodně vysunutě, to by jsme na to sami doplatili, tak jsme to zatáhli a Hradec si s tím prakticky nevěděl rady. Měl v první půli akorát jednu šanci, stejně jako my. Takže první poločas byl určitě oboustranně kvalitnější než druhý poločas. Střídáním se to ve druhém poločase trochu rozházelo, ale jakmile jsme dostali gól, tak příchodem Standy Tecla, Karla Zelinky a Pavla Simra se zvedla útočná fáze a po dvou únicích Standy Tecla jsme dokázali dát dva góly." Zhodnotil průběh utkání trenér Luboš Urban, který zároveň okomentoval i výkon Martina Bači „Absolvoval zatím pouze jeden trénink, znám ho z ligy, kde často nastupoval s Kroupou. Je zajímavý, hodně pohyblivý, perspektivní, vždyť je mu teprve 24 let. Dáme mu čas, jedeme na soustředění, kde sehrajeme tři zápasy a pak bude teprve možné ho trochu zhodnotit."

„Kluby jsou na zásadních bodech dohodnuty a věřím, že se během pondělí dohodneme na všech formalitách a že nás posílí. Důležitý krok je aby prošel v pondělí a úterý zdravotními testy" doplnil k přichodu Bači sportovní manažer FC Vysočina Josef Jinoch. Bačou by však posílení nemělo končit. „Rádi bychom do soustředění v Blšanech, kam odjedeme příští týden, přivedli ještě jednoho útočníka a obránce." prozradil Jinoch.