11.05.2022, Redakce

Vysočina se v posledním domácím duelu rozloučila výhrou

Vysočina se v posledním domácím duelu rozloučila výhrouV posledním domácím duelu přivítala Vysočina Příbram. Oba celky už mohly hrát bez nervů. Na výkonu Jihlavanů to bylo v prvním poločase znát, byli daleko živějším týmem. Do vedení poslal své barvy v 18. minutě Mame Tall. Hosté začali aktivněji druhý poločas a po hodině hry bylo srovnáno. Trenér Jan Kameník měl ale při střídání šťastnou ruku. Po minutě pobytu na hřišti vstřelil v 77. minutě branku Lukáš Musil. Vysočina porazila Příbram 2:1 a na svém kontě má již 41 bodů.

29.kolo, středa 11.5.2022, 17:00
2:1
(1:0)
PříbramPříbram

Branky: 18. Tall, 77. Musil – 61. Čermák.
ŽK: 78. Pilík.
Rozhodčí: Cieslar – Bureš, Mikeska
Diváci: 583
FC Vysočina: Jágrik – Svoboda, Vlček, Vedral, Křišťál – Lacko (C), Tureček (89. Shudeiwa) – Křivánek (76. Vítek), Selnar (76. Musil), Fila (63. Zoubele) – Tall Náhradníci: Vejmola – Krčík, Christodoulou
Příbram: Melichar – Halinský, Fišl, Vilotić (42. Vokřínek), Pilík (C) – Antwi (66. D. Procházka), Petrák (46. Čermák), Vávra (46. Wágner), Kvída (82. Schindler) – Gembický, Novotný Náhradníci: Smrkovský

V prvním poločase byli hráči FC Vysočina velmi aktivní a utkání měli pod kontrolou. „Dokázali jsme vstřelit branku, dařila se nám výstavba a byli jsme nebezpeční," zhodnotil první půlku trenér FC Vysočina Jan Kameník s tím, že ale bylo jasné, že v druhé polovině se Příbram zlepší.

„To se také stalo, měli jsme tam pasáž, kdy jsme se zatáhli a šli inkasované brance naproti. V tu chvíli jsme byli pasivní, nicméně tým se po inkasované brance zvednul a šel za vítězstvím," okomentoval Kameník. Jak se hrálo po inkasované brance prozradil hráč Vojta Křišťál: „Když člověk dostane takový hloupý gól, tak myslí na to, že se musí zvednout, dostat se do toho a obrátit zápas na svoji stranu, což se povedlo."

Vysočině pomohli hráči, kteří do utkání vletěli z pozice střídajících hráčů. „To rozhodlo a závěr jsme dokázali mít pod kontrolou, utkání jsme dotáhli do vítězného konce, což jsme si všichni při posledním domácím utkání přáli a také před početnou skupinou fanoušků," usmíval se trenér áčka.

Na tribuny přišlo fandit při posledním domácím zápase i hodně dětí z mládežnických týmů. „To bylo super, chceme pak děti motivovat, hrát hezký fotbal, přejeme si, aby v nás viděly vzory a pokračovaly jako naši zástupci," uzavřel bezprostředně po zápase hráč Filip Vedral.

15.kolo | Příbram - FC Vysočina | 1:1
29.kolo | FC Vysočina - Příbram | 2:1