15.02.2014, Miroslav Fuks

Vysočina se musela spokojit s jednogólovým vítězstvím

Vysočina se musela spokojit s jednogólovým vítězstvímJak už to ve fotbale často bývá, tak FC Vysočina v generálce na ligovou soutěž herně a výsledkově nepřesvědčil. Jihlavský tým se proti druholigovému Loko Vltavín ujal vedením už v 6. minutě díky parádě Harise Harby, ovšem v první půli mnohé z šancí na zvýšení vedení neproměnil. Ve druhém dějství kvalita hry uvadla, tudíž zápas nabídla jediný gól a tím nejtěsnější vítězství FC Vysočina v poměru 1:0.

Diváci: 200
FC Vysočina: Blažek (46. Hanuš) – Mikula (46. Kosak), Krejčí, Šourek (46. Tlustý), Marek – Jánoš, Koloušek (46. T.Kučera) – Kukoľ (80. J.Kučera), Jungr (46. Marcin), Vaculík (74. Josl) – Harba (46. Mešanović).
Vltavín: Čaba (46. O.Pávek) – Láncz, M.Pávek (40. Bureš), Ptáček, Hájek – Očovan (69. Pozníček), Mařík, Valíček, Předota (61. Škorvánek), Podzimek – Nulíček (61. Klán).

Před zraky znojemského sportovního manažera Soboty a zhruba dvou stovek diváků se kouč Petr Rada musel obejít bez zraněných Karlíka, Přeučila a Masopusta.

Už v 6. minutě utkání si Haris Harba udělal slalomové tyčky z defenzívy Vltavínu, prošel až do vápna a elegantním obloučkem přehodil gólmana Čabu – 1:0. Krásným gólem si před startem ligy rozhodně zvedl sebevědomí. V 16. minutě právě Harba elegantně uvolnil ve vápně rychlonohého Kukoľa, jenž byl faulován. Osvědčený exekutor Vaculík však nařízený pokutový kop neproměnil. V 19. minutě si na Kukoľův roh naskočil Šourek a jeho hlavička měla hodně nebezpečné parametry. Ve 23. minutě se do první šance dostali hosté, když se na pravém křídle šikovně proháčkoval Hájek, ovšem jeho pokus byl sražen na roh. V 27. minutě vyslal Kukoľ do brejku Harba, ten se uvolnil přes obránce a technickou střelou napálil břevno! V 32. minutě nebezpečně z 25 metrů vypálil Jánoš, gólman Čaba míč vyrazil jenom před sebe a dokázal si poradit i s dorážkou Harby. Na druhé straně se v 33. minutě zjevil před Blažkem Podzimek, ovšem souboj s ním prohrál a zkušený gólman ho vychytal. V 35. minutě se ve vápně elegantně uvolnil Harba, ale jeho ránu dokázal hostující gólman vyboxovat. Ve 40. minutě se po standardní situaci Kolouška a několika tečích dostal odražený míč až k Jungrovi, jenž atakovaný a z bezprostřední blízkosti trefil pouze tyč.

Do druhé půle vyslal jihlavský lodivod hned šest nových tváří. Čerstvá Vysočina začala velkým náporem, ovšem při obléhání branky Vltavínu dlouho nemohla nalézt klíč k ohrožení gólmana. První přímou střelou vyslal až v 55. minutě Mešanović, ovšem Pávek ji nadvakrát dokázal lapit. Vysočině se ve druhé půli nedařilo, utápěla se ve zdlouhavé kombinaci a nepřesnostech. V 71. minutě si Vysočina konečně vypracovala vyloženou příležitost, když Kosak vysunul mezi stopery Vaculíka. Gólman Pávek však jeho obstřel dokázal vytěsnit a následná dorážka Kukoľa z velkého úhlu prostor v brance nenalezla. V 75. minutě zahrával standardní situaci Kosak a míč poslal na hlavu Kučery. Ten hlavičkoval na zadní tyč, ovšem mimo branku. V 80. minutě si hosté zahrávali s ohněm před vlastním pokutovým územím, Mešanović vybojoval míč, postupoval na branku, jenže možnost přihrávky prováhal a ze střely vytěžil jen roh. V 82. minutě si Mešanović naběhl do další střelecké příležitosti po vysunutí Jindřicha Kučery, ale ránu vyslal nad břevno. Podobně si v 84. minutě vedla střela Tomáše Kučery. Poslední šanci zápasu měl Mešanović po průniku a přihrávce Marcina. Ta ho však nalezla ve složité pozici, tudíž zůstalo u jediné branky.