02.07.2014, Miroslav Fuks

Vysočina s Táborskem v přípravě znovu prohrála

Vysočina s Táborskem v přípravě znovu prohrálaFotbalisté FC Vysočina proti druholigovému Táborsku v přípravném utkání naposledy nastoupili v polovině února 2013 a tehdy mu v generálce na ligu podlehli 2:3. Porážkou o jednu branku skončilo i dnešní utkání v Třebíči. Táborsko zvítězilo zaslouženě 2:1 (1:0), když korigující branku jihlavského celku zaznamenal Muris Mešanović.

TáborskoTáborsko
přát., středa 2.7.2014, 16:00, Třebíč
2:1
(1:0)

Góly: 24. Musiol, 53. Ciku – 82. Mešanović
Táborsko: Toma - Hric, Traore, Džafič, Divíšek, Musiol, Přeučil, Mráz, Krameš, Šimák, Javorek Náhradníci: Peterka, Kotrba, Kočí, Nešický, Šiml, Strnad, Civič, Ciferský, Rabiňák, Smetana, Ciku, Kudrna
FC Vysočina: Hanuš - Vidlička (46. Sladký), Šourek (46. Kryštůfek), Krejčí, Vaculík (46. Udovičić) - Marek, Koloušek (46. T.Kučera) - Kliment, Jungr (46. J.Kučera), Fulnek - Šimonek (46. Mešanović)

Kouč Petr Rada ze zdravotních důvodů postrádal hned pětici fotbalistů – Masopusta, Kukoľa, Harbu, Teplého a Marcina. Naopak druhý poločas využil k testování srbského levého obránce Žarka Udovičiće. V dresu druholigového soupeře nastoupil jihlavský útočník Přeučil.

Po vyrovnaném úvodu se v první šanci zjevil v 15. minutě Javorek, kterého však vychytal Hanuš. Ve 24. minutě už šlo Táborsko do vedení, když Vysočina chybovala v rozehrávce, zrodil se brejk druholigového soupeře, Přeučil dostal balón na křídlo a odtud jej ideálně předložil Musiolovi, který neměl problém otevřít skóre utkání – 1:0. Další šanci měl ve 28. minutě Traore, ovšem branku netrefil. Vysočina více držela míč, ovšem do dobrých šancí se za celou první půli prakticky nedostala.

Ofenzivní zlepšení jihlavského týmu přineslo až druhé dějství. Už ve 47. minutě odcentroval Tomáš Kučera do dobré pozice Mešanovićovi, jenž však hlavou zakončoval nedůrazně a jen do náruče gólmana Tomy. V 54. minutě Jihlava znovu chybovala v rozehrávce a Táborsko z brejku trestalo podruhé, neboť se přesně k tyči trefil Ciku – 2:0. Na druhé straně mohl po centru Mešanoviće snížit Kliment, ale z voleje se netrefil optimálně. V 62. minutě se Tomáš Kučera prosadil po křídle do vápna, poslal před branku přihrávku, ale Mešanović kulatý nesmysl do sítě nedotlačil. V 67. minutě to ze střední vzdálenosti zkusil Tomáš Kučera a o dvě minuty později z obdobné pozice pálil Marek. Oba pokusy však letěly mimo. V 71. minutě byl Mešanović uvolněn mezi stopery, zbavil se Nešického, ale s technickou střelou si na Tomu nepřišel. V 73. minutě byl tentýž hráč faulován v pokutovém území a sudí Hájek nařídil penaltu. K té se postavil Tomáš Kučera, ale ideální možnost neproměnil. Toma vystihl směr střele a vyrazil ji na roh. V 76. minutě mohlo Táborsko zvýšit vedení už na 3:0, ale střelec Strnad v šanci neuspěl. A tak Vysočina zdramatizovala zápas, když Kliment v 82. minutě využil chyby v rozehrávce soupeře, potáhl míč a předložil jej do vyložené šance Mešanovićovi, který se do odkryté branky nemýlil – 2:1. Vzápětí však v šestnáctce fauloval Sladký a Strnad měl výhodu penalty. Hanuš ji však v 83. minutě dokázal vyrazit! Závěrečná snaha prvoligového favorita vyšla vniveč, naopak v 89. minutě Ciku pohrdl velké možnosti na pečetí výhry Táborska. Ne jeho zasloužené výhře 2:1 se tak už nic nezměnilo.

"Náš výkon rozhodně nebyl optimální, nehráli jsme dobře. Museli jsme se vyrovnat s absencí několika zraněných hráčů a především lze těžko hodnotit výkon v tomto přípravném období, kdy týmy jdou do zápasů z plné zátěže. Určitým měřítkem naší formy může být až herní soustředění v Horním Rakousku, kdy bychom už chtěli ladit základní sestavu," řekl po utkání asistent trenéra Zdeněk Klucký.