19.02.2020, Miroslav Fuks

Vysočina rozdílem třídy porazila "béčko" Sparty

Vysočina rozdílem třídy porazila ”béčko” SpartyVysočina potvrdila roli favorita a s přehledem porazila mladíky Sparty Praha 3:0 (2:0). Po dobrém výkony si připsala třetí vítězství nad třetiligovým soupeřem v řadě. V duelu se poprvé představila nová posila - Luis Arroyo a též testovaný stoper Waly Diouf, jenž hlavou otevřel skóre utkání. Další branku přidal taktéž hlavou Vojtěch Křišťál a skóre uzavřel proměněnou penaltou Lukáš Zoubele.

přát., středa 19.2.2020, 13:00, záznam
3:0
(2:0)
Sparta BSparta B

Góly: 13. Diouf, 45. Křišťál, 59. Zoubele (pen.)
ŽK: 29. Diouf
Rozhodčí: Denev – Nádvorník, Hájek
FC Vysočina: 1. půle: Vejmola – Křišťál, Diouf, Vedral, Javůrek – Vaculík, Ritter – Arroyo, Shudeiwa, Rezek - Koubek. Náhradníci: 2. půle: Veselý – Svoboda, Diouf, Pojezný, Novotný – Kurtalić, Lacko – Havlín, Klobása, Zoubele – Arroyo.
Sparta B: Kotek (60. Pančev) – Burda, Piško, Hušek (60. Gelashvili), Gabriel (60. Sláma), Patrák, Flak (60. Jonáš), Ambler, Horák (60. Šnajdr), Vácha (60. Konopásek), Dao (60. Sejk).
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Radim Kučera do utkání nasadil prakticky dvě odlišné jedenáctky. Celé utkání odehráli pouze ofenzivní novic Arroyo a testovaný stoper Diouf. S ohledem na četné zdravotní absence (Tlustý, Šimko, Smejkal, Mikuš, Fortelný) opět dostali šanci junior Kurtalić a čtveřice hráčů dorosteneckého věku - Pojezný, Ritter, Havlín a Shudeiwa.

Vysočina byla prakticky po celé utkání lepším a aktivnějším celkem. Do vedení šla ve 13. minutě, kdy Javůrek z rohového kopu přesně našel hlavu nabíhajícího testovaného stopera Dioufa, který se trefil přesně k zadní tyči – 1:0. V dalších minutách se domácí předháněli v zahazování nadějných střeleckých pozic a šancí. V těch dvakrát pálil nepřesně Rezek, přímý kop vůbec nesedl Arroyovi, Javůrkova střela z dvaceti metrů letěla těsně vedle tyče, vedle pálil Koubek a nájezd na gólmana Kotka neproměnil Shudeiwa. Hosté hrozili hlavně z rychlých kontrů či standardek. Nejblíže branky byla v 56. minutě rána Flaka, který z úhlu napálil pravou tyčku Vejmolovy branky. Zasloužené druhé branky se Jihlava dočkala v samotném závěru prvního dějství, kdy se na levém křídle prosadil Rezek, nahrál Javůrkovi a ten poslal precizní centr přesně na hlavu dalšího obránce Křišťála – 2:0! Mladý bek tak zaznamenal svoji první trefu za jihlavské „áčko“.

I druhá jedenáctka Vysočiny si vytvořila převahu, ovšem brankové odměny se dočkala pouze jednou. Sudí Denev v 58. minutě nařídil penaltu po faulu na Arroya, když jej předtím perfektně nalezl Svoboda. Z jedenáctky se nemýlil zkušený Zoubele – 3:0. V dalších šancích neuspěli Klobása či Arroyo.

„S dnešním zápasem převládá spokojenost. Ze tří odehraných duelů proti třetiligovým soupeřům byl ten dnešní nejtěžší. Sparta předvedla kvalitu z hlediska herního systému či výstavby hry. A potvrdila, že ve svém středu disponuje mladými talentovanými kluky. Šlo o nepříjemného soupeře a mne těší, že jsme utkání zvládli s nulou na kontě obdržených branek. A potěšily mne i předvedené výkony skoro všech našich hráčů. Hráli s chutí, viděl jsem dobrý pohyb a dokázali jsme si vytvořit řadu šancí. A musím ocenit i výkony mladíků z dorostu a juniorky, kteří při naší marodce dostali šanci a rozhodně obstáli. Jsem za to rád, představuje to pozitivní vizitku práce klubové mládeže,“ Radim Kučera.

Domácí lodivod se vyjádřil i k výkonu zahraničních noviců v sestavě FCV: „Stoper Waly Diouf mne příjemně překvapil. Celé utkání zvládl velmi dobře. Předvedl kvalitní rozehrávku, byl klidný na míči, silný v soubojích a pomohl nám i výškově. Možná někdy zcela nezafungovala sehranost s obranou, což je ale logické. Věřím, že se domluvíme a v našem kádru setrvá. Luis Arroyo se mi více líbil v první půli, kterou odehrál na křídle. Ve druhém dějství na hrotu už tak vidět nebyl, každopádně potvrdil svoji využitelnost na více postech sestavy. Oba podali dobré výkony, mám z nich radost. Zvlášť, když za nás dnes nastoupili poprvé a museli se sžít s novými spoluhráči a novým herním systémem.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom pozápasového komentáře trenéra Radima Kučery přinášíme slova mladíků Václava Havlína a Adama Rittera a též první rozhovor s novou posilou – Luisem Arroyem.