02.02.2015, Miroslav Fuks

Vysočina remízu s Mariupolem vybojovala v závěru

Vysočina remízu s Mariupolem vybojovala v závěruFotbalisté FC Vysočina potřetí zamířili za herní přípravou do Turecka. V předchozích dvou letech zde sehráli sedm přípravných zápasů proti zahraničním soupeřům, v nichž vždy dokázali zvítězit. V dnešním duelu proti 14. celku ukrajinské ligy FK Illjičivec Mariupol však narazili, když za remízu 2:2 (2:0) ztratili první „body“ na turecké půdě. Jihlavský tým ve druhém dějství dohnal dvoubrankovou ztrátu díky trefám Murise Mešanoviće a Matúše Marcina.

MariupolMariupol
přát., pondělí 2.2.2015, 14:30, Belek - Turecko
2:2
(2:0)

Góly: 11. Prjadun, 44. Pisockij – 73. Mešanović, 85. Marcin
Mariupol: Galčuk – Cjupa, Zubkov, Vakulenko, Vovkodav, Scoble, Mišněv, Eremenko, Pisockij, Prjadun, Grin
FC Vysočina: Hanuš - Kukoľ, Tlustý (46. Kryštůfek), Krejčí (60. Štěpánek), Hybš (60. Mlakić) - Vaculík (60. Marcin), Marek (60. Demeter), Kučera (46. Fulnek), Šulek (60. Batioja) - Harba (60. Přeučil), Kliment (46. Mešanović).

„V první půli se nám nedařilo podržet míč, vázla nám přechodová fáze a prakticky jsme si nevypracovali gólovou příležitost. Soupeř byl rychlý, dynamický a důrazný. Dokázal nás dvakrát potrestat po rychlých akcích z křídelních prostorů,“ okomentoval první dějství asistent trenéra Marek Zúbek.

Úvodní branku utkání vstřelil v 11. minutě Prjaduna, kterého přesně našel Pesockij – 1:0. Ukrajinský celek zvýšil na 2:0 těsně před koncem první půle, když ve 44. minutě Eremenko utekl s míčem po lajně a nacentoval jej na Pisockije, jenž prostřeluje Hanuše – 2:0.

Vysočina do druhého poločasu učinila tři změny a po hodině hry na hřišti z první půle zůstali jen gólman Hanuš a pravý bek Kukoľ. Výrazné prostřídání však hře Vysočiny výrazně prospělo. V 51. minutě nebezpečně střílel Mešanović, ale jeho pokus byl sražen na roh. Bosenský kanonýr se branky dočkal v 73. minutě, kdy vystihl špatnou rozehrávku soupeře a snížil na 2:1. O dvě minuty později postupoval Mešanović sám na branku, ale přestřelil břevno. Muris Mešanović byl i u vyrovnávací branky, když v 85. minutě zatáhl míč po straně a přihrávkou pod sebe našel volného Marcina. Ten pálil přesně – 2:2.

„Druhá půle byla z naší strany výrazně aktivnější. Dostávali jsme se do střeleckých příležitostí a zaslouženě jsme se dočkali alespoň vyrovnání,“ zhodnotil druhé dějství Zúbek, jenž si pochvaluje tréninkové a další zázemí podmínky, která Vysočina nalezla v tureckém Beleku v areálu luxusního hotelu Crystal Tat Beach Golf Resort & Spa. Počasí je zatím velmi oblačné, teplota kolem 17 stupňů Celsia a fouká silný vítr.