01.09.2013, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina proti Slavii vydřela tři šťastné body!

Vysočina proti Slavii vydřela tři šťastné body!Cíl byl splněn! Fotbalisté FC Vysočina zvládli psychicky náročný domácí duel proti Slavii Praha a s nezbytným přispěním štěstí vybojovali nesmírně cenné tři body za výhru 2:1 (0:1). Jihlavský tým od 15. minuty prohrával, ovšem v poslední čtvrthodině dokázal nepříznivě se odvíjející duel otočit. Nejprve z pokutového kopu vyrovnal Lukáš Vaculík a čtyři minuty ke koncem strhl výhru na stranu Vysočiny šťastnou střelou Milan Kopic.

7.kolo, neděle 1.9.2013, 17:00
2:1
(0:1)
SlaviaSlavia

Góly: 74. Vaculík (pen.), 86. Kopic – 15. Škutka.
ŽK: Josl – Bortel, Hurka, Dobrotka
Rozhodčí: Jech – Filípek, Paták
Diváci: 3780
FC Vysočina: Blažek – Tlustý (84. Krejčí), Šourek, Kopic, Josl – Masopust, Jánoš (57. Karlík), Jungr (71. Přeučil), Koloušek, Vaculík (C) – Harba
Slavia: Černý – Dostál, Bortel, Dobrotka, Hurka – Štěpán (46. Mičola), Zmrhal, Kisel (C), Petrák, Koreš (64. Juhar) – Škutka (78. Škoda)

Sestava FC Vysočina se oproti duelu v Teplicích poměrně významně změnila. Do obrany se po trestu za červenou kartu vrátil Kopic a též nečekaně brzy uzdravený levý bek Josl. Do zálohy se tak na úkor Karlíka, Klimenta a Kosaka posunuli Jánoš, Vaculík a též uzdravený Masopust. Naopak očekávaný start Marka se s ohledem na prodělanou nemoc odložil.

Vysočina v předchozích dvou duelech svého soupeře zaskočila agresivní vstupem do utkání a velkým tlakem. Proti Slavii se však očekávaná aktivita Jihlavy nekonala. Hosté byli nebezpečnější a Jihlava se nemohla dostat do hry. Její hráči měli těžké nohy, vázla rozehrávka a do šancí se prakticky nedostávali. Aktivnější Slavia se také ve 13. minutě dočkala vedoucí branky, když Hurka vyslal z levého křídla centr do vápna, kde z klubka hráčů nejvýše vyskočil Škutka a hlavou poslal míč za Blažkova záda – 0:1. Pražané byli i po vstřelené brance nadále lepším celkem a po rohu Hurky mohli ve 26. minutě vedení zvýšit. Vysočina se s problémy ubránila a děkovat mohla Blažkovi. Jihlavané ohrožovali branku Černého pouze střelami z dálky, o které se staral hlavně Harba. Nejlepší parametry měla jeho rána 32. minuty, které letěla jen těsně vedle Černého tyče. Když se neujala ani tradiční zbraň Vysočiny – standardní situace – šlo se do kabin za stavu příznivého pro hosty.

Ve druhém dějství bylo možné na hráčích Vysočiny pozorovat zlepšení, více pohybu a nasazení. Vysočina dokázala se více protlačit před sešívanou branku a soupeře uzamknout na jeho polovině, ovšem šance příliš nepřicházely. Slavia naopak hrozila z brejků, jako v 66. minutě, kdy Mičola nadějný rychlý útok zazdil střelou nad břevno. Jihlavský tým se nevzdával, bojoval a nakonec se dočkal zasloužené odměny. V 74, minutě odcentroval z levého křídla Josl do vápna, Harba byl u míče dříve, než Dobrotka, který ho zezadu neobratně zfauloval. Sudí Jech nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil kapitán Vaculík – 1:1. Zápas tím získal další náboj a přibylo šancí. Slavia toužila po třech bodech a už o minutu později nůžkami po centru Mičoly zahrozil Dobrotka. Blažek však jeho pokus lapil. Strhnout vedení na stranu Slavie mohl v 77. minutě Kisel, ale z malého vápna trestuhodně netrefil branku. Jihlava se z těchto šancí oklepala a bojovala o každou šanci strhnout vítězství na tři body. V 83. minutě se za obranu dostal aktivní Harba, ale na dlouhou nohu volil pohotovou střelu místo přihrávky na volného Přeučila před brankou. Rozhodnutí nervózního duelu přinesla 86. minuta, v níž Šourek rozehrál míč na Josla, který do vápna poslal táhlý centr. Do souboje o míč vyskočil Přeučil, čímž za sebou vytvořil prostor pro nabíhajícího stopera, který pálil z první. Míč trefil holení a vyslal do Černého sítě nechytatelný oblouček na zadní tyč! Stadión propukl euforii a Vysočina vedla 2:1. Domácí celek si už poté vedení vzít nenechal a Slavii do žádné šance nepustil. Svěřenci trenéra Petrouše tak nesplnili úkol tří výher, který dostali po debaklu od Teplic. Duely proti Znojmu a Chomutovu zvládli, ovšem po výhře v Jihlavě je čeká další půlmilionová pokuta.

7.kolo | FC Vysočina - Slavia | 2:1
21.kolo | Slavia - FC Vysočina | 1:2