14.08.2016, Redakce

Vysočina proti Slavii vydřela bod

Vysočina proti Slavii vydřela bodI ve třetím velmi těžkém utkání proti jednomu z českých pohárových zástupců fotbalisté FC Vysočina herně obstáli. Stejně jako proti Plzni se i proti Slavii Praha ujali vedenía do kabin šli za stavu 1:0, když skóroval Davis Ikaunieks. Ve druhém dějství však sešívaní přidali na ofenzivní aktivitě a dočkali se vyrovnání z kopačky van Kessela. Pražané mohli před vyprodanými ochozy brát i tři body, ovšem gólman Jan Hanuš skvěle chytil penaltu Bílkovi. Zrodila se tak zasloužená remíza 1:1.

Diváci: 4500
FC Vysočina: Hanuš – Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov – Šulek (85. Štěpánek), Urblík – Batioja (82. Šamánek), Hronek, Ikaunieks – Rabušic (65. Dvořák). Náhradníci: Rakovan – Mišůn, Harba, Fulnek.
Slavia: Pavlenka – Bořil, Bílek, Frydrych, Švento – Ngadjui (77. Barák), Souček – van Kessel, Hušbauer, Zmrhal (83. Mešanović) – Milan Škoda. Náhradníci: Berkovec – Jablonský, Kenia, Van Buren, Mihalík.

Kouč Michal Hipp učinil jedinou změnu oproti utkání v Liberci, když na hrotu útoku nahradil Michael Rabušic Pavla Dvořáka.

Před vyprodaným jihlavským stadionem vstoupili do utkání lépe domácí fotbalisté, kteří v 7. minutě využili ztráty hostujícího Součka na polovině hřiště. Po Rabušicově centru z pravé strany se míč přes Batioju dostal na Ikauniekse, jenž propálil Pavlenku – 1:0. Jihlavský útočník navázal na vedoucí gól z úvodního kola proti Plzni. Červenobílí si dlouho nevěděli rady se zhuštěnou jihlavskou obranou a v první půli příliš šancí neměli. Nebezpečná byla ve 14. minutě střela Zmrhala po přihrávce van Kessela, která však letěla mimo tři tyče. Ve 20. minutě se k hlavičce po centru van Kessela dostal Hušbauer, ale mířil jen do Hanušovy náruče. Naopak Vysočina mohla ve 23. minutě zvýšit na 2:0, když Urdinov odcentroval z levé strany a ve vápně našel Rabušice, jenž z prostoru penalty míč ideálně netrefil a Pavlenku nepřekonal. Makedonský levý bek Urdinov o sobě dal vědět po hodině hry, když z třiceti metrů krásně napálil odražený míč po rohovém kopu a jen těsně přestřelil. Slavii patřil závěr první půle, ovšem její snaha k brance nevedla.

Brzy po pauze ale Pražané srovnali. Zmrhalovu střelu ještě dokázal Hanuš v 51. minutě vyrazit, ale na van Kesselovu dorážku už byl krátký. Domácí marně reklamovali ofsajd, který vzápětí prokázaly záběry televizních kamer. V 54. minutě vyslal van Kessel z pravé strany ostrý míč do vápna, Škoda jej ve skluzu nezasáhnul. Po hodině hry nařídil sudí Jílek přísnou penaltu po souboji Šuleka se Škodou, ale hostující kapitán Bílek skóre neotočil, protože jeho střelu z pokutového kopu k tyči skvěle vyrazil bývalý slávistický brankář Hanuš. Čtvrt hodiny před koncem mohl Vysočinu svým druhým gólem v zápase poslat do vedení znovu Ikaunieks, ale v poslední chvíli mu míč na hranici malého vápna ukopl Bílek. V 80. minutě se před vápnem dostal ke střele Hronek, ale přestřelil. O chvíli později ideálně nevystřelil ani Urblík, jenž našel pouze Pavlenkovu náruč. Hosté byli v závěru lepší, tlačili se za vítězným gólem, ale nedočkali se ho ani v nastaveném čase po střele van Kessela, který trefil tyč.

3.kolo | FC Vysočina - Slavia | 1:1
17.kolo | Slavia - FC Vysočina | 2:0