26.08.2022, Miroslav Fuks

Vysočina přesvědčivě zdolala Táborsko!

Vysočina přesvědčivě zdolala Táborsko!Vysočina slaví první domácí vítězství v sezóně! Za tři body díky třem brankám zvládla náročný duel proti FC SILON Táborsko. Jihlavský celek šel do vedení díky trefě Tomáše Svobody, ve druhém dějství na konečných 3:0 (1:0) zvýšili Lukáš Zoubele a Miroslav Tureček.

Diváci: 453
FC Vysočina: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda – Tureček, Piško – Křivánek (81. Shudeiwa), Ogiomade (57. Tall), Selnar (70. Peřina) – Zoubele (81. Fila). Náhradníci: Soukup – Vítek, Křehlík.
Táborsko: Kotek – Kone (70. Tolno), Navrátil (C), Mezera – Bezpalec, Tusjak (46. Kosek), Bederka (46. Kopřiva), Plachý – Babacar, J. Mach (63. Ledecký), Nešpor (75. Varačka).
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Jan Kameník do základní sestavy oproti duelu v Karviné nasadil Turečka a Ogiomadeho na úkor Shudeiwy a Fily.

Hosté byly v prvních minutách nebezpečnějším celkem. Naštěstí pro domácí se Babacarova rána mezi tři tyče nevešla a se střelou Macha zpoza vápna si poradil Jágrik. Tentýž hráč hlavičkoval nepřesně ve 12. minutě po rohovém kopu zahrávaném Plachým. Vysočina poprvé zahrozila v 17. minutě, kdy se po Křišťálově dlouhém autu dostal k odraženému balonu Piško, ale Kotek jeho pokus bez potíží lapil. O čtyři minuty později po Křivánkově centru zakončoval pohotově Svoboda, ale branku minul. Ve 24. minutě bylo Táborsko blízko vstřelené branky, když ránu Macha zastavilo břevno a odražený míč do bezpečí vyboxoval gólman Jágrik. Na druhé straně o chvíli později Selnar rozehrál standardní situaci, ve vápně míč dopadl na Nešpora, který nechtěně prověřil vlastního gólmana. Kotek měl hodně co dělat, aby střelu vlastního spoluhráče chytil. Vysočina mohla jít do vedení po půlhodině hry, kdy se jí podařilo rychle rozehrát standardku do křídla na Svobodu, který pod sebou našel ve vápně Gabriela. Jemu však střela z první nesedla a střílel vedle tyče. Mnohem veseleji bylo v Jihlavě v 34. minutě, kdy Křivánek poslal centr z pravé strany, na zadní tyči akci uzavřel Svoboda a skákavou střelou otevřel skóre duelu - 1:0. Minutu před koncem se do šance dral rychlík Křivánek, který mohl pelášit sám na brankáře, ale na poslední chvíli dokázal zasáhnout Mezera.

Táborsko v Jihlavě bažilo po bodech, tudíž kouč Radoslav Kováč během poločasu sáhl ke dvěma střídáním. Byli to však domácí, kdo do druhé půle vstoupil lépe. Ve 48. minutě to dokumentovala hlavička Vedrala, která však letěla mimo. Zato v 52. minutě bylo pořádně živo i před brankou FCV, neboť Plachý rozehrál z pravé strany rohový kop, odražený míč se na kopačku Koska, který tečovanou ranou trefil břevno! Táborsko i v dalších minutách nepříjemně hrozilo zejména ze standardních situací. V 59. minutě se modrým podařila ta nejlepší odpověď na aktivitu celku z Tábora. Střídající Tall vlevo dobře zakombinoval se Selnarem a poslal k penaltě přesný přízemní centr na nabíhajícího Zoubeleho, jenž se trefil ve druhém domácím duelu v řadě – 2:0! Táborsko se poté tlačilo do útoku, nasadilo i zkušenou ligovou posilu do útoku Ledeckého, ale domácí defenzíva byla pevná. Navíc Jihlava hrozila z brejků a trestala hostující chyby. V 78. minutě se dostal k míči Tall, do vápna jej posunul na nabíhajícího Turečka a ten z úhlu pálil pohotově a přesně - 3:0! Zbytek rozhodujícího utkání se už pouze dohrával. Nic na tom nezměnila ani velká neproměněná šance střídajícího Shudeiwy, kterého v 90. minutě vychytal Kotek. Tři body za tři góly zůstaly doma!

5.kolo | FC Vysočina - Táborsko | 3:0
19.kolo | Táborsko - FC Vysočina | 1:1