02.07.2016, Miroslav Fuks

Vysočina porazila i Zlín a zvítězila na Perleťovém poháru

Vysočina porazila i Zlín a zvítězila na Perleťovém poháruFC Vysočina po dvou letech zvítězil na nejstarším fotbalovém turnaji v Česku a Slovensku – na Perleťovém poháru v Žirovnici. Po výrazné výhře nad Znojmem o tom rozhodlo povzbudivé vítězství nad prvoligovým sokem ze Zlína v poměru 1:2 (1:1). Jihlavské branky zaznamenali Petr Hronek a Jakub Fulnek

ZlínZlín
Turnaj, sobota 2.7.2016, 17:00, Žirovnice
1:2
(1:1)

Góly: 36. Bartolomeu - 14. Hronek, 49. Fulnek
Diváci: 300
Zlín: Dostál – Pazdera, Hájek, Jugas, Hubáček - Vukadinović, Hnaníček, Holík, Bartolomeu - Jordan, Poznar.
FC Vysočina: Rakovan (24. Hanuš) – Záviška (64. Šamánek), Štěpánek, Rosa, Urdinov (70. Duba) – Šulek, Zoubele - Fulnek, Hronek, Batioja – Dvořák (41. Ikaunieks).

O vítězi Perleťového poháru rozhodl duel Vysočiny proti Zlínu. Jihlava do utkání zcela obměnila sestavu, přičemž to stejné bylo možné konstatovat o složení týmu kouče Páníka. Zlínský lodivod do měření sil dvou prvoligistů nasadil výrazně silnější jedenáctku, než do matche proti Znojmu.

Zatímco jihlavský duel proti Znojmu nabídl gólovou smršť, tak prověrka proti Zlínu byla mnohem opatrnější. Změna skóre nastala hned při první brankové příležitosti až ve 14. minutě, kdy Urdinov dlouhým míčem za obranu vyslal Hronka, jenž se rychlou kličkou zbavil gólmana Dostála a zavěsil – 0:1. O pět minut později se Hronek dostal ke střele z hranice šestnáctky, ovšem jeho pokus zlínského gólmana nemohl zaskočit.  Ve 24. minutě Hronek vysunul do rychlého kontru Batioju, ovšem ten z dobré pozice vytěžil jen roh. O chvíli později střílel z úhlu Záviška, ovšem hodně mimo. Chvíli poté jen velmi málo scházelo Fulnekovi, aby obešel gólmana a skóroval do odkryté branky. Dostál však kulatý nesmysl stihl zachytit. Rychlý jihlavský brejk po půlhodině hry znamenal po přihrávce Zoubeleho velkou možnost pro Šuleka, jenž z úhlu Dostála propálit nedokázal. V 32. minutě Fulnek vyslal do průniku Hronka, jenž počkal na ideální možnost k přihrávce a ve vápně našel Dvořáka. Ten však střílel na dlouhou nohu a branku neohrozil. Zlín měl v první půli jedinou příležitost a hned ji využil. Po jihlavském rohu v 36. minutě přišel rychlý kontr, na jeho konci bylo pohotové zakončení Bartolomea – 1:1.

Hned zkraje druhé půle vpravo výborně zakombinovali Fulnek se Záviškou, jenž ve vápně ideálně našel hlavu Ikauniekse, ale ten hlavičkoval nad břevno. Ve 45. minutě se Ikaunieks prohnal kolem Jugase, jenže toho zastoupil parťák z obrany a výsledkem byl pouze jihlavský roh. Vysočina byla i ve druhém poločase lepším týmem a svoji převahu korunovala ve 49. minutě zaslouženou brankou. Zoubele do vápna uvolnil Fulneka, jenž propálil Dostála – 1:2. V 51. minutě Šulek rozehrál standardní situaci z levé strany, odražený míč napálil Hronek, zablokovala jej zlínská defenzíva a další odražený balón krásně trefil z dvaceti metrů Záviška. Takřka na brankové čáře jej odvrátila obrana celku v bílých dresech. Po hodině hry vyslal Fulnek do brejku Batioju, kterého zlínská obrana zastavila jen faulem na hranici vápna. V mistráku červená karta v přípravě jen přímý kop, který Šulek napálil jen do zdi. V 63. minutě mohl vyrovnat Poznar, jenže Hanuše ve velké příležitosti neprostřelil. V 65. minutě si za obranu naběhl na Šulekův centr střídající Šamánek, Dostála přeloboval, jenže zlínský gólman míč ještě stihl zachytit. V 67. minutě proti Vukadinovićově ráně úspěšně zasáhl Hanuš. V 70. minutě po centru Bartolomea z levé strany hlavičkoval v dobré možnosti nad břevno Jordan. V 75. minutě chytil Hanuš tutovku Poznarovi po zpětné přihrávce Vukadinoviće.

14.kolo | FC Vysočina - Zlín | 1:3
28.kolo | Zlín - FC Vysočina | 0:3